Michał Kubiak pomógł uratować Paris Volley

Kilka tygodni temu kapitan reprezentacji Polski okazał wielkie serce względem francuskiej drużyny Paris Volley, która stała na granicy bankructwa, jako że w trakcie sezonu 2017/2018 klub został ukarany relegacją za duże niezgodności finansowe. Niebawem okazało się, że klub ma bardzo duże długi. Na szczęście znalazło się kilka osób, takich właśnie jak Michał Kubiak czy też Stephene Antiga, którzy postanowili pomóc drużynie oraz kolegom po fachu.

Kubiak zapytany dlaczego zdecydował się na takie posunięcie odpowiedział następująco: To bardzo proste, jest dużą ambicja, wnoszona przez wielkich trenerów i wielkich siatkarzy, a to daje gwarancję jakości. Ze Stefem (Antigą) projekt jest zdrowy. To ważna inwestycja, która pozwala Paryżowi nie zniknąć z siatkarskiej mapy. Kiedy otrzymałem propozycję dołączenia do boardu inwestorów, zgodziłem się. 

Michał Kubiak inwestując pieniądze w francuski klub został jego współwłaścicielem. Jak sam przyznał w czasie wywiadu dla francuskiego wydawnictwa l’Equipe nie mógł pozwolić na to aby klub z tak długą tradycją oraz licznymi trofeami mógł z niknąć od tak z siatkarskiej mapy. Zapytany o kwotę jaką zdecydował się zainwestować w klub, odpowiedział wymijająco, iż zainwestował tyle ile uważał za niezbędne, choć powszechnie mówi się o kwocie około 30 000 euro.

W chwili obecnej Michał przebywa w Japonii, gdzie niedawno rozpoczął trzeci w swojej karierze sezon w barwach Panasonic Panthers. Jak dotąd nie miał on przyjemności reprezentowania żadnego z francuskich klubów, nie mniej jednak nie wyklucza on w przyszłości współpracy zawodowej z Paris Volley.

– Jest to możliwe, ale wcześniej musiałoby zostać spełnionych kilka warunków: awans zespołu do Ligue A, zakontraktowanie świetnych zawodników i zakwalifikowanie do Ligi Mistrzów. Jest dużo do zrobienia, zanim ten pomysł stanie się rzeczywistością. To nie będzie następny sezon, ani nawet kolejny, choć oczywiście nie można wykluczyć, że kiedyś ten pomysł uda się zrealizować. Mistrzostwa Francji są niezwykle interesujące – podsumował Kubiak.

Autor: Kamila Walczak
Źródło: polsatsport.pl oraz l’Equipe

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*