Memoriał Wagnera zostaje w Krakowie

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w krakowskim Zarządzie Infrastruktury Sportowej ogłoszono, że turniej pozostaje w Krakowie do 2021 roku.

Obecna edycja Memoriału Wagnera odbędzie się w sierpniu (1-3) tego roku, a już wiemy, że przez kolejne dwa lata miejsce jego rozgrywania się nie zmieni, o czym poinformował Cezary Mróz, Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera: „Chcę przekazać dobrą informację. Kraków to wspaniałe miasto, wspaniale zarządzane, mające najlepsze imprezy sportowe. Właśnie podpisaliśmy porozumienie, które sprawia, że Memoriał Wagnera zostaje w tym pięknym miejscu także na lata 2020-2021”. W tym roku stolica Małopolski gościć będzie turniej po raz piąty.

Razem z Polakami do walki w tym roku staną ekipy z Brazylii, Serbii oraz Finalandii. Będzie to ostatni test naszej kadry przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich, które ruszą 9 sierpnia w Gdańsku.

O tegorocznej edycji Memoriału Wagnera wypowiedziała się Anna Korfel-Jasińska, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa: „Po raz piąty jesteśmy gospodarzem tego święta siatkówki i bardzo się z tego cieszymy. Będziemy gościć najlepszych z najlepszych. Co najważniejsze to święto nie tylko dla kibiców siatkówki czy w ogóle sportu, lecz dla całych rodzin”.

W zeszłym roku Polacy po raz ósmy zwyciężyli w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Oprócz tego cztery razy zajęli drugie miejsce, a trzy razy trzecie.

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: plusliga.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*