Matthew Anderson wyróżniony tytułem siatkarza roku w Stanach Zjednoczonych

Matthew Anderson juz po raz piąty w swojej karierze został uhonorowany tytułem siatkarza roku w Stanach Zjednoczonych. 

Anderson jest medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016 a w ubiegłym sezonie wraz z reprezentacją Stanów Zjednoczonych wywalczył brązowy medal Ligi Narodów oraz Mistrzostw Świata zostając na obu turniejach uhonorowanym tytułem najlepszego atakującego.

Dla Matthew Andersona rok 2018 był szczególnie udany także w rozgrywkach klubowych. Wraz z Zenitem Kazań wziął  on udział w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz wywalczył złoty medal w Lidze Mistrzów. Anderson zdobył także Mistrzostwo Rosji oraz zwyciężył w rozgrywkach o Puchar i Superpuchar Rosji.

W nadchodzącym sezonie amerykański siatkarz powalczy wraz z ekipą Stanów Zjednoczonych w rozgrywkach Ligi Narodów, której to finał zorganizowany będzie właśnie w USA, interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich a także w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów oraz w Pucharze Świata. 

Anderson podkreśla, że nadchodzący sezon będzie wyczerpujący ale jest on gotowy do walki o najwyższe cele. Nie mogę się doczekać walki o medale i kwalifikację olimpijską u boku moich kolegów z drużyny. Po raz kolejny terminarz jest wypełniony po brzegi i niewątpliwie tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi całej drużyny będziemy mieli szansę osiągnąć nasze cele.  

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: fivb.com, opracowanie własne

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*