Matthew Anderson opuszcza rosyjskiego giganta

Matthew Anderson, po siedmiu latach spędzonych w jednym z najlepszych klubów na świecie, postanowił po tym sezonie opuścić szeregi Zenitu Kazań. Podobnie jak rok temu Wilfredo Leon, teraz Amerykanin obierze kierunek – Włochy.

Amerykański przyjmujący, po zakończeniu obecnego sezonu, przeniesie się do klubu Azimut Leo Shoes Modena, gdzie z bardzo dobrej strony cały sezon prezentuje się Bartosz Bednorz. Federacja Stanów Zjednoczonych bardzo jednak chciała, by Anderson zmienił swoją pozycję z przyjmującego na atakującego. Niestety nie dojdzie do takiego manewru, w związku z czym pozycja Bednorza w szeregach Azimutu Modeny jest bardzo zagrożona. Do tej pory Polak był „pewniakiem”, jeśli chodzi o występy w pierwszej szóstce, bowiem prezentował doskonałą formę podczas całych rozgrywek Serie A. Anderson będzie miał okazję spędzić trochę więcej czasu ze swoimi reprezentacyjnymi kolegami, bowiem w ekipie z północnych Włoch występują już: Micah Christenson i Maxwell Holt. 

Matthew Anderson to bardzo duża wartość dodana do każdej drużyny, której barw broni właśnie ten siatkarz. Nic więc dziwnego, że jest on niezwykle utytułowanym zawodnikiem. Wraz z reprezentacją zdobył brąz mistrzostw świata, trzecie miejsce w Lidze Narodów oraz brązowy medal igrzysk olimpijskich w 2016 roku. W swojej karierze zdobył także jeden złoty i dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata oraz cztery złota i jeden brąz Ligi Mistrzów.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*