Mateusz Masłowski nowym libero w Radomiu

W sezonie 2019/2020 nowym libero Cerrad Czarnych Radom będzie Mateusz Masłowski. Wcześniej siatkarz bronił barw Asseco Resovii Rzeszów.

Mateusz Masłowski jest niezwykle dumny z tego, że w kolejnym sezonie będzie częścią drużyny Wojskowych, która ma za sobą bogatą tradycję sportową i charakteryzuje się walecznością na boisku. – „Bardzo się cieszę i jestem dumny, że w przyszłym sezonie będę mógł bronić barw Cerrad Czarnych Radom. Od zawsze ten klub bardzo mi się podobał. Głównie ze względu na jego tradycje i sposób w jaki co roku konstruowana jest drużyna, która zawsze charakteryzuje się dużą walecznością. Nie mogę doczekać się już pierwszego meczu i atmosfery, jaka panuje w hali MOSiR-u, gdzie kibice swoim dopingiem potrafią pomóc zawodnikom stworzyć wojnę sportową na boisku” – powiedział Masłowski.

Od początku swojej zawodowej kariery Masłowski związany był z rzeszowską drużyną. Jest wychowankiem AKS-u Resovii Rzeszów. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, zadebiutował na parkietach PlusLigi jako zawodnik seniorskiej drużyny Asseco Resovii. Ma na swoim koncie zwycięstwo w Superpucharze Polski 2013, a także srebrny medal Mistrzostw Polski 2014.

Jako zawodnik reprezentacji Kadetów i Juniorów w piłce siatkowej mężczyzn, wraz z drużyną wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy i Świata Kadetów 2015 oraz złoty medal Mistrzostw Europy i Świata Juniorów (2016, 2017).

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: wksczarni.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*