Mateusz Bieniek wypożyczony do PGE Skry Bełchatów

Mateusz Bieniek ostatni sezon spędził w Cucine Lube Civitanova. Trafił tam po trzech latach spędzonych
w barwach aktualnego mistrza Polski. Jednakże, w porozumieniu z włodarzami włoskiego zespołu, zgodził się na wypożyczenie do polskiego klubu – PGE Skry Bełchatów. Ma on zastąpić Jakuba Kochanowskiego.

Z ziemi polskiej do włoskiej 

Dwudziestosześcioletni siatkarz swoją karierę rozpoczął w klubie z Kielc. Bronił barw tego zespołu przez trzy sezony 2013-2016. Po tym czasie został zauważony przez włodarzy ekipy z Kędzierzyna-Koźla. Gra w ZAKSIE niezwykle rozwinęła środkowego. Dzięki temu, po trzech latach spędzonych na Górnym Śląsku, dostał szansę na grę we włoskim klubie. Takim sposobem Bieniek ostatni rok spędził w utytułowanym zespole, broniąc barw mistrza Włoch.

Walka o miejsce na igrzyskach 

Nie można jednak powiedzieć, że czas spędzony w Cucine Lube Civitanova był dla Polaka szczęśliwy. Limit obcokrajowców sprawiał, że środkowy bardzo często spotkania musiał oglądać z kwadratu dla rezerwowych. Bieniek jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że w polskiej reprezentacji na środku jest wielu utalentowanych zawodników i każdy z nich w takim samym stopniu marzy o igrzyskach olimpijskich. Jedynie regularna gra pozwoli Mateuszowi Bieńkowi znaleźć się w Tokio. 

Jednak PGE Skra Bełchatów

Wobec zaistniałej sytuacji siatkarz łączony był z wieloma klubami. Sam zawodnik jednak na początku podkreślał, że zamierza kolejny sezon spędzić we Włoszech. Ostatecznie okazało się, że trafi do PGE Skry Bełchatów, gdzie ma zastąpić Jakuba Kochanowskiego. Były siatkarz Skry zdecydował się bowiem na podpisanie kontraktu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Sukcesy środkowego 

Przez trzy lata w ZAKSIE, siatkarzowi udało się dwukrotnie stanąć na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski (2017 i 2019), raz zdobył wicemistrzostwo (2018). Bieniek ma na swoim koncie także dwa Puchary Polski z 2017 i 2019. Po wyjeździe do Włoch udało mu się sięgnąć po złoto Klubowych Mistrzostw Świata oraz Puchar Włoch. Wraz z PGE Skrą Bełchatów będzie chciał za to powalczyć w Lidze Mistrzów, a także na krajowym podwórku o tytuł mistrza Polski. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: sport.tvp.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*