Mateusz Bieniek nie przedłuży kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Mateusz Bieniek to gracz występujący na pozycji środkowego, aktualnie zasilający szeregi drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Wiadomo już, że ten sezon jest ostatnim w jego barwach. Bieniek nie przedłuży bowiem kontraktu z wicemistrzem kraju. 

Mateusz Bieniek występuje w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle nieprzerwanie od 2016 roku. Wcześniej także przez trzy lata występował w drużynie z Kielc. Środkowy ma na swoim koncie mistrzostwo Polski oraz dwa Puchary Polski. Wiele wskazuje na to, że po tym sezonie będzie on podwójnym mistrzem Polski. Bieniek to także aktualny mistrz świata. Wraz z reprezentacją Polski wywalczył w ubiegłym sezonie złoty medal na tej imprezie.

Sam siatkarz potwierdził swoje odejście z ZAKSY Kedzierzyn-Koźle, ale nie chciał wypowiadać się na temat swojej przyszłości. Zdaje sobie jednak sprawę, że wszyscy już w tym momencie żyją jego transferem. Sam zainteresowany zaznaczył, że oficjalną informację poda do wiadomości dopiero wtedy, gdy dostanie na to pozwolenie. Nie potwierdził jednak ani nie zdementował tworzących się plotek. Dziennikarze Polsatu Sport Jerzy Mielewski i Marcin Lepa już w lutym powiedzieli, że Bieniek przeniesie się do zespołu Cucine Lube Civitanova, gdzie będzie miał szansę walczyć o najwyższe cele nie tylko w lidze, ale także w europejskich rozgrywkach.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*