Matej Kazijski zawodnikiem Stoczni Szczecin

Matej Kazijski, bułgarski przyjmujący, uważany za najlepszego zawodnika na tej pozycji w Europie dołączył do zespołu Stoczni Szczecin. To kolejny znany siatkarz, który podpisał kontrakt ze szczecińskim klubem, wcześniej uczyli to Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło i Simon Van De Voorde.

Matej Kazijski mierzy 202 cm i we wrześniu ukończy 34 lata. W swojej bogatej karierze zdobywał medale mistrzostw Bułgarii, Rosji, Turcji, Japonii oraz Włoch. Trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, cztery razy sięgał po Klubowe Mistrzostwo Świata. Z reprezentacją narodową wywalczył brązowe medali mistrzostw świata w 2006 roku i Europy w 2009 roku. Wielokrotnie był też nagradzany indywidualnie, zostając MVP podczas najważniejszych klubowych rozgrywek. Bułgarski przyjmujący występował w takich klubach jak Dynamo Moskwa, Itas Diatec Trentino czy Halkbank Ankara.

– Uważam, że PlusLiga to bardzo silna i ciekawa liga, a jej najlepszą wizytówką są niesamowici kibice. Wielokrotnie rozgrywałem tu mecze z reprezentacją czy w Lidze Mistrzów, więc na własnej skórze doświadczyłem tego dopingu i przeżywałem atmosferę, jaka panuje podczas spotkań. Zrobiło to na mnie naprawdę duże wrażenie i zawsze miałem gdzieś w głowie myśl, że chciałbym tu kiedyś zagrać. Cieszę się, że teraz pojawiła się taka możliwość i będę miał okazję występować w barwach Stoczni Szczecin – powiedział Matej Kazijski.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: kpsstocznia.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*