Mariusz Wlazły zostaje w PGE Skrze Bełchatów

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Łodzi przed półfinałowym meczem w Lidze Mistrzów z Cucine Lube Civitanova, kapitan PGE Skry poinformował o przedłużeniu kontraktu z klubem.

To właśnie w Bełchatowie Mariusz Wlazły rozpoczął swoją seniorską karierę, gdzie przyszedł z SPS Zduńskiej Woli. Jego pierwszym trenerem w PGE Skrze Bełchatów był Ireneusz Mazur. Siatkarz nie ukrywa, że ten klub jest dla niego bardzo ważny. – „ Mogę potwierdzić, że ustalenia zostały poczynione i w przyszłym roku zagram w PGE Skrze Bełchatów. Dla mnie jedno z wielu fajnych uczuć, które towarzyszą mi przez całą karierę. Nie ukrywam, że ten klub jest dla mnie bardzo ważny, traktuję go osobiście i cieszę się, że będę mógł dalej reprezentować jego barwy.” – powiedział Mariusz Wlazły. 


W samych pozytywnych słowach o Wlazłym wypowiada się Konrad Piechocki, który był już prezesem bełchatowskiego klubu, gdy pozyskano zaledwie wtedy 20-letniego atakującego. Docenia jego przywiązanie do barw klubowych w czasach, gdy wielu zawodników najczęściej zmienia kluby po sezonie lub dwóch. – „Mariusz dla PGE Skry jest zawodnikiem wyjątkowym. Nie chcę mówić, że jest ikoną, bo cały czas jest grającym zawodnikiem, ale to ewenement na skalę światową. Dziś bowiem znaczenie przywiązania do barw klubowych przez wielu jest defraudowane, a wielu młodych ludzi miałoby problem ze zrozumieniem tego stwierdzenia.” – podkreślił prezes Piechocki.

Mariusz Wlazły występuje w PGE Skrze nieprzerwanie od 2003 roku, zdobywając z tym klubem dziewięć razy Mistrzostwo Polski, Superpuchary i Puchary Polski, a także srebrne i brązowe medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. W 2015 roku miał krótki epizod gry w Katarze, gdzie występował jako zawodnik AlArabi Ad-Dauha. Wraz z reprezentacją Polski, atakujący bełchatowskiej drużyny w 2006 roku zdobył wicemistrzostwo świata, ulegając w finale Brazylii. Podczas turnieju Mistrzostw Świata organizowanych w Polsce (2014), Wlazły zdobył już z drużyną złoty medal, a sam został wybrany MVP całego turnieju.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: www.polsatsport.pl./informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*