Malwina Smarzek-Godek podpisała kontrakt z włoskim gigantem

Po dwóch latach gry w Zanetti Bergamo Malwina Smarzek-Godek zmienia klub. Polka będzie reprezentowała barwy innego włoskiego klubu – Igor Gorgonzola Novara.

Malwina Smarzek-Godek jest jedną z czołowych zawodniczek reprezentacji Polski. Przed wyjazdem do Włoch przez kilka sezonów grała na polskich parkietach. Zaczynała w zespole Legionovia Legionowo w sezonie 2014/15, a następnie w latach 2016-2018 reprezentowała barwy Chemika Police. Nowym klubem polskiej atakującej będzie Igor Gorgonzola Novara.

Dla Smarzek-Godek będzie to sportowy awans – ekipa z Novary jest jednym z czołowych zespołów włoskiej Serie A1. Była drużyna Polki Zanetti Bergamo zakończyła tegoroczne rozgrywki na ósmej pozycji. Zespół, którego barwy 23-letnia atakująca będzie reprezentować w nadchodzącym sezonie uplasował się na trzeciej pozycji w zakończonych w poniedziałek rozgrywkach ligi włoskiej. Igor Gorgonzola Novara to min. aktualny triumfator Ligi Mistrzyń, mistrz Włoch z 2017 roku oraz wicemistrz kraju z 2018 i 2019 roku.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*