Maciej Olenderek: Cieszymy się, że tak dobrze rozpoczęliśmy rozgrywki

W niedzielę Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe w trzech partiach Aluron Virtu Wartę Zawiercie, a już w sobotę gdańszczanie podejmą u siebie GKS Katowice. 

– Z boku mogło wydawać się, że był to łatwy mecz, ale wcale lekko nam się nie grało. W pierwszym secie zagraliśmy świetnie w polu serwisowym, co sprawiło, że wygraliśmy dość pewnie do 12. Prawda jest taka, że w każdym meczu zagrywka i przyjęcie to dwa decydujące elementy. W końcówce drugiej partii udało się nam też dobrą zagrywką wypracować kilkupunktową przewagę, dzięki czemu wygraliśmy – podsumował spotkanie z Aluron Virtu Wartę Zawiercie Maciej Olenderek. Libero gdańskiej drużyny dodał też, że w trzeciej partii gra się wyrównała – W trzeciej partii grała rzeczywiście stała się bardziej wyrównana. Cieszymy się, że udało się nam wygrać za trzy punkty i to w dodatku bez straty seta. Zawiercianie to beniaminek PlusLigi, ale należy podkreślić, że stworzyli super zespół. W ich hali nie można liczyć na łatwe zdobycie punktów.  

Zespół z Gdańska rozegrał już dwa spotkania w tym sezonie PlusLigi i w obydwu odniósł zwycięstwa – To prawda. Cieszymy się, że tak dobrze rozpoczęliśmy rozgrywki. Życzylibyśmy sobie, żeby ta passa trwała jak najdłużej – stwierdził Maciej Olenderek. Libero dołączył do gdańskiej drużyny w tym sezonie po dwóch latach spędzonych w zespole ze stolicy Polski – W dorosłej siatkówce miałem przyjemność pracować z trzema trenerami – Radosławem Pansem, Jakubem Bendarukiem, a teraz z Andreą Anastasim. Trzech szkoleniowców w ciągu siedmiu lat to wcale nie tak dużo, więc trudno mi ich wszystkich porównać. Niemniej jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Anastasim. Jest ciężko, ale myślę, że każdy zawodnik w PlusLidze powie, że treningi są trudne. Tutaj nie ma taryfy ulgowej. Trzeba ciężko pracować, żeby coś osiągnąć – podsumował. Kolejne spotkanie Trefl Gdańsk zagra u siebie z GKS-em Katowice – Przed nami spotkanie z GKS-em Katowice i na pewno nie będzie lekko. W tym sezonie niezależnie, z kim się gra trzeba mocno walczyć o każdy punkt. Zarówno we własnej hali, czy na wyjeździe. W tym roku PlusLiga jest bardzo wyrównana. Myślę, że to tylko uatrakcyjnia rozgrywki. 

Autor: Angelika Golubek
Źródło: plusliga.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*