Łukasz Kozub nowym zawodnikiem Trefla Gdańsk

Łukasz Kozub od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk. Podpisał kontrakt z gdańskim klubem na dwa lata. 

Rozgrywający swoją seniorska karierę rozpoczynał w MKS-ie Będzin (2016-2018). Następnie przez rok reprezentował Asseco Resovię Rzeszów (2018-2019), a przez najbliższe dwa lata będzie grał w Treflu Gdańsk.

Zawodnik wypowiedział się na temat swojego transferu – Uważam, że przyjście do Gdańska będzie dobrym impulsem w mojej przygodzie z siatkówką. Fajnie jest grać w nowych miejscach, poznawać wielu zawodników, różne szkoły trenerskie. Myślę, że to kolejny krok w przód w mojej karierze. Trefl Gdańsk to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, a najlepszym przykładem tego jest chociażby Damian Schulz, który spędził tutaj cztery lata, robiąc niesamowity postęp. Liczę na taki sam progres – powiedział Łukasz Kozub.

Łukasz Kozub ma swoim koncie wiele sukcesów z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Rozgrywający zdobył złoty medal mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata kadetów w 2015 roku. Wywalczył również złote medale mistrzostw Europy i świata z reprezentacją kadetów (2016, 2017).

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: treflgdansk.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*