LŚ, II dywizja: Trzysetowe zwycięstwo Australii i Finlandii

Australijczycy oraz Finowie wygrali na otwarcie drugiego weekendu zmagań tegorocznej edycji Ligi Światowej. Ekipa z Antypodów pokonała Chińczyków bez straty seta, a Suomi ograli Słowaków również w trzech partiach.

Australia – Chiny 3:0 (25:22, 25:13, 25:21)

W Helsinakach Australijczycy bez najmniejszych problemów pokonali drużynę z Chin. Podopieczni trenera Marka Lebedeva jedynie w pierwszym i trzecim secie pozwolili rywalom przekroczyć barierę dwudziestu punktów. W całym meczu byli oni lepsi prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Azjaci wygrali jedynie w bloku, zatrzymując rywali siedem razy (7:3). Dla Australijczyków to drugie zwycięstwo w LŚ, a dla Chińczyków druga porażka. Najlepszy na boisku był Paul Carroll – zdobywca 16 oczek. Po drugiej stronie siatki 11 razy punktował Jiang Chuan.

Finlandia – Słowacja 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)

Również pewne, trzysetowe zwycięstwo odnieśli gospodarze turnieju. Finowie nie dali żadnych szans drużynie ze Słowacji i zanotowali pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Światówki. Gospodarze byli lepsi zarówno w ataku, jak i na zagrywce, a także otrzymali więcej punktów po błędach rywali. Jedynie w bloku był remis (6:6). Urpo Sivula punktował w tym meczu 17 razy, a Matej Patak 16.

Autor: Marta Kicińska