Lokomotiw Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi kończy rok zwycięstwem

W ostatnim w tym roku meczu Lokomotiw Nowosybirsk zmierzył się z Jugrą Samatłor Niżniewartowosk. Drużyna Fabiana Drzyzgi pewnie zwyciężyła 3:0.

Początek meczu był wyrównany. Przy serii dobrych zagrywek Drzyzgi i skutecznych atakach Bakuna na prowadzenie wyszedł Lokomotiw (11:6). Zespół z Niżniewartowska próbował zbliżyć się do rywali. Po asie serwisowym Jakimowa tracili cztery punkty (18:14). Podopieczni Płamena Konstantinowa utrzymywali bezpieczną przewagę. Seta zakończył atak Tkaczewa (25:18).

Drugiego seta lepiej rozpoczęli siatkarze z Niżniewartowoska. Przy dobrych zagrywkach Kostylienki zbudowali czteropunktową przewagę (9:5). Skuteczne ataki Ivivicia i Rodiczewa pozwoliły Lokomotiwowi zbliżyć się do rywali na jeden punkt (14:15). Końcówka seta była wyrównana. As serwisowy Ivovicia dał prowadzenie drużynie z Nowosybirska (22:19). Potężny atak Bakuna zakończył seta (25:21).

Trzecia partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Niemal do połowy seta żadna z drużyn nie była w stanie zbudować większej przewagi. Dobre zagrywki Bakuna, w tym as serwisowy, pozwoliły wyjść na prowadzenie Lokomotiwowi (13:9). Drużyna Fabiana Drzyzgi cały czas kontrolowała przebieg spotkania (17:12), co pozwoliło jej pewnie zwyciężyć 25:15.

Lokomotiw Nowosybirsk – Jugra Samatłor Niżniewartowosk 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)

Lokomotiw Nowosybirsk: Drzyzga, Ivovic, Bakun, Taczew, Rodiczew, Kurkajew, Ermakow (L);
Jugra Samatłor Niżniewartowosk: Novgorodov, Sinica, Leontjew, Jakimow, Kriwjec, Borisenko (L).

Autor: KLaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie lokovolley.ru