Łódź gospodarzem Mistrzostw Europy kobiet

W Budapeszcie ogłoszono, że Łódź w 2019 roku, będzie u siebie gościć najlepsze reprezentacje kobiet z Europy. Zostało to potwierdzone podczas wczorajszej gali CEV. 

Mistrzostwa Europy kobiet 2019, odbędą się aż w czterech państwach. Jednym z nich jest właśnie Polska. Podczas gali ogłoszono miasto – gospodarza. Została nim Łódź. Mecze odbywać się będą w Atlas Arenie. Nie jest jednak wykluczone, że te bez udziału Polek, zostaną rozegrane w Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego.

– Te nieco mniej atrakcyjne mecze bez udziału Polek mogą zostać przeniesione do Łódź Sport Areny im. Józefa Żylińskiego. Taki wariant również jest brany pod uwagę – powiedział Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.

W imprezie wezmą udział 24 reprezentacje. Zostaną podzielone na cztery grupy. Każda grupa rozegra swoje mecze w innym państwie. Oprócz Polski turniej odbędzie się w Turcji (Ankara), Węgrzech (Budapeszt) oraz Słowacji (Bratysława).  Mistrzostwa odbędą się n przełomie sierpnia i września 2019 roku.

Autor: Julia Białasik
Źródło: Instagram.com/polskasiatkowka_official

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*