LN, Włochy: Wygrane Francji i USA

Ostatni mecz piątego weekendu Ligi Narodów został rozegrany we Włoszech pomiędzy drużyną gospodarzy a Stanami Zjednoczonymi, który zakończył się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych. Natomiast wcześniejszy mecz pomiędzy Francją a Rosją zakończył się również wynikiem 3:0 dla Francuzów.

Zwycięstwo Francji

Pierwszy mecz ostatniego dnia rozgrywek VNL we Włoszech okazał się być przykry dla Mistrzów Europy, którzy przegrali swoje spotkanie z ubiegłorocznymi złotymi medalistami ówczesnej Ligi Światowej. W pierwszym secie gra Francuzów była w każdym elemencie lepsza od gry Rosjan, choć Ci podjęli walkę, której nie udało im się wygrać. Kolejne dwa sety były zdominowane przez Francuzów. Podopieczni Sergeia Shliapnikova byli nieskuteczni, w szczególności na zagrywce, gdzie popełniali dużo błędów.

Francja – Rosja 3:0 (25:20, 25:13, 25:18)

Francja: Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Stephen Boyer, Kevin Tillie, Nicolas Le Goff, Benjamin Toniutti, Jenia Grebennikov oraz Julien Lyneel, Antoine Brizard

Rosja:  Romanas Shkulyavichus, Anton Karpukhov, Igor Philippov, Illia Vlasov, Dmitry Volkov, Dmitry Kovalev, Alexander Sokolov oraz Victor Poletaev, Egor Kliuka, Igor Kobzar, Aleksei Kabeshov

Przegrana gospodarzy

Pomimo licznie zgromadzonej publiczności, gospodarzom nie udało się wygrać ostatniego spotkania z reprezentacją USA. Pierwszy set był bardzo wyrównany i tak naprawdę drobne niuanse zdecydowały o tym, że to właśnie siatkarze zza oceanu wygrali tę partię. W drugim secie gospodarze nie pokazali już się z taki dobrej strony. Amerykanie świetnie czytali ich grę na siatce, skutecznie ustawiając blok. Co więcej podopieczni Johna Sperowa pokazali swoją siłę i dominację nad przeciwnikiem w wyprowadzaniu ataków z ogromną skutecznością. Ostatnia partia nie pozwoliła kibicom odpocząć od ogromnych emocji choć na chwilę, gdyż o wygranej USA zaważyły dwie wygrane w grze na przewagi akcje.

USA – Włochy 3:0 (25:23, 25:17, 29:27)

USA: Matthew Anderson, Torey Defalco, Maxwell Holt, David Smith, Kyle Ensing, Micah Christenson, Erik Shoji

Włochy: Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Anzani, Luigi Randazzo, Daniele Mazzone, Michele Baranowicz, Massimo Colaci oraz Simone Parodi, Davide Candellaro, Simone Giannelli, Salvatore Rossini

Autor: Kamila Walczak
Źródło: Informacja własna