LN, Iran: Zwycięstwa Bułgarii oraz Iranu

Piąty weekend Ligi Narodów w Iranie był bardzo ekscytujący, gdyż oba mecze zakończyły się tie-breakiem. Oprócz wielu niesamowitych siatkarskich akcji widzowie nie mogli narzekać na brak emocji do ostatniej piłki, towarzyszących obu spotkaniom.

Zwycięstwo Bułgarii

Spotkanie to przybrało bardzo ciekawy obrót, w momencie kiedy pierwszego seta wygrali Koreańczycy.  Podopieczni Plamena Konstantinova  nie dali za wygraną i zrewanżowali się pięknym za nadobne swoim przeciwnikom w dwóch kolejnych partiach. Jednakże świetna passa Europejczyków nie trwała za długo. w kolejnej partii Koreańczycy pokazali prawdziwego ducha walki i walczyli do samego końca o każdą piłkę, co w efekcie umożliwiło im wygranie przedostatniej partii, doprowadzając do wyrównania wyniku 2:2. Ostatni set był już zdecydowanie na korzyść Bułgarów, którzy ewidentnie lepiej radzili sobie w bloku oraz w kluczowych dla nich sytuacjach potrafili zachować zimną krew, popełniając mniej błędów własnych od swoich przeciwników.

Bułgaria – Korea 3:2 (19:25, 25:22, 25:18, 22:25, 15:12)

Bułgaria: Rozalin Penchev, Valentin Bratoev, Svetoslav Gotsev, Nikolay Uchnikov, Georgi Seganov, Krasimir Georgiev, Vladislav Ivanov oraz Nikolay Penchev, Aleks Grozdanov

Korea: Sung-Min Moon, Jiseok Jung, Kwang-In Jeon, Kyumin Kim, Jae-Hwi Kim, Taekeui Hwang, Minsu Jeong oraz Jae-Duck Seo, Myung-Geun Song, Seung-Suk Kwak, Gyeong-Bok Na, Seungbin Hwang

Ciężka walka o zwycięstwo gospodarzy

Druga partia była równie emocjonująca co pierwsza. Gospodarze w pierwszej partii czuli się bardzo swobodnie przed swoją widownią, co oczywiście miało również swoje przełożenie na wynik tej partii, która skończyła się na ich korzyść. Nie trzeba było długo czekać na odwet ze strony Niemców, którzy już w kolejnej partii pokazali się z lepszej strony, choć niewiele brakowało by właśnie Irańczycy również i tego seta wygrali. Kolejne dwie partie na zmianę ponownie wygrali raz podopieczni Igora Kolakovica, a następnie podopieczni Gianiego Andreii. W decydującym secie Niemcy nie byli w stanie postawić się gospodarzom spotkania i przegrali to spotkanie.

Iran – Niemcy 3:2 (25:20, 23:25, 25:22, 22:25, 15:11)

Iran: Milad Ebadipour, Morteza Sharifi, Saber Kazemi, Ali Shafiei, Mir Saeid Marouflakrani, Saman Faezi, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh oraz Masoud Gholami, Farhad Ghaemi, Mojtaba Mirzajanpour, Aliasghar Mojarad, Mohammad Taher Vadi

Niemcy: Christaian Fromm, Moritz Reichert, Tobias Krick, Noah Baxpohler, Jan Zimmermann, Julian Zenger, Jakob Gunthor, Ruben Schott, Mario Schmidgall

Autor: Kamila Walczak
Źródło: informacja własna