LM: znamy grupowych rywali polskich drużyn

Dzisiaj w Moskwie odbyło się losowanie grup Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń 2018. W europejskich rozgrywkach udział biorą trzy polskie męskie drużyny: Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle,  oraz trzy polskie damskie drużyny: Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów i Grot Budowlani Łódź

Turniej mężczyzn
W fazie grupowej rywalizacji mężczyzn jest 20 drużyn, z czego 8 wywalczyło awans w rozgrywkach drugiej i trzeciej rundy pod koniec października i na początku listopada. 20 uczestniczących drużyn zostało podzielonych na 5 grup (A, B, C, D, E) po cztery drużyny każda od najniższego rzędu do najwyższego na podstawie najnowszego rankingu Europejskich Pucharów oraz odpowiednich przepisów rozgrywek CEV.

Koszyk 4: składał się z ośmiu drużyn, które zakwalifikowały się przez trzecią rundę: Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), Sir Colussi Sicoma Perugia (Włochy), Fenerbahce SK Stambuł (Turcja), Jastrzębski Węgiel (Polska), Spacer’s Toulouse VB (Francja), Noliko Maaseik (Belgia), VfB Friedrichshafen (Niemcy) oraz Ford Store Levoranta Sastamala (Finlandia). Pięć z tych ośmiu zespołów zostało rozlosowanych od lewej do prawej zapełniając ostatni rząd w każdej z grup, pozostałe trzy drużyny zostały przesunięte do trzeciego koszyka.

Koszyk 3: składał się z trzech zespołów, które „zostały” z czwartego koszyka oraz PGE Skra Bełchatów (Polska) i Arkas Izmir (Turcja), czyli zespołów z drugiej pozycji w krajach zajmujących trzecie i czwarte miejsce w rankingu Europejskich Pucharów. Drużyny były rozlosowywane od lewej do prawej, uzupełniając trzeci rząd w każdej z grup.

Koszyk 2: składał się z zespołów z drugich miejsc w krajach, które są sklasyfikowane na drugim i pierwszym miejscu w najnowszych rankingu Pucharów Europejskich – Rosja i Włochy – Dynamo Moskwa, Trentino Diatec; oraz krajowych mistrzów Niemiec, Belgii i Grecji – Berlin Recycling Volleys, Knak Roeselare oraz PAOK Saloniki. Zespoły były rozlosowywane od lewej do prawej, tworząc drugi rząd w każdej grupie.

Koszyk 1: zawierał mistrzów krajów z narodowych federacji sklasyfikowanych od 1 do 5 miejsca w najnowszym rankingu Europejskich Pucharów: Zenit Kazań (Rosja), Cucine Lube Cvitanova (Włochy), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska), Halkbank Ankara (Turcja) oraz Chaumont VB 52 Haute Marne (Francja). Drużyny były rozlosowane od lewej do prawej tworząc pierwszy rząd w każdej z grup.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dwie drużyny z tego samego kraju nie mogą znaleźć się w tej samej grupie, chyba że jedna z nich zakwalifikowała się do fazy grupowej poprzez trzecią rundę.

Grupa A
1. Cucine Lube Civitanova (Włochy)
2. Knack Roeselare (Belgia)
3. Sir Colussi Sicoma Perugia (Włochy)
4. Fenerbahce Stambuł (Turcja)

Grupa B
1. Halbank Ankara (Turcja)
2. PAOK Saloniki (Grecja)
3. VfB Friedrichshafen (Niemcy)
4. Ford Store Levoranta Sastamala (Finlandia)

Grupa C
1. Chaumont VB 52 Haute Marne (Francja)
2. Dynamo Moskwa (Rosja)
3. PGE Skra Bełchatów (Polska)
4. Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja)

Grupa D
1. Zenit Kazań (Rosja)
2. Berlin Recycling Volleys (Niemcy)
3. Spacer’s Tuluza VB (Francja)
4. Jastrzębski Węgiel (Polska)

Grupa E
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska)

2. Trentino Diatec (Włochy)
3. Arkas Izmir (Turcja)
4. Noliko Maaseik (Belgia)

Turniej kobiet
W fazie grupowej rozgrywek kobiet wystąpi 16 drużyn, cztery z nich zakwalifikowały się występując w drugiej i trzeciej rundzie na przełomie października i listopada. Zespoły zostały rozlosowane na cztery grupy (A, B, C, D) po cztery w każdej, zaczynając od najniższego rzędu do najwyższego, zgodnie z najnowszych rankingiem Europejskich Pucharów oraz odpowiednimi przepisami rozgrywek CEV.

Koszyk 4: składał się z czterech zespołów, które awansowały do fazy grupowej w trzeciej rundzie: VakifBank Stambuł (Turcja), Maritza Płowdiw (Bułgaria), Developres SkyRes Rzeszów (Polska) i Imoco Volley Congliano (Włochy).

Koszyk 3: składał się z trzech drużyn z krajów najniżej  sklasyfikowanych w najnowszym rankingu Europejskich Pucharów:  CS Volei Alba Blaj (Rumunia), Agel Prostejov (Czechy) oraz Vizura Ruma (Serbia), a także drugiej najlepszej drużyny w Polsce, tj. Grot Budowlani Łódź.

Koszyk 2: składał się z czołowych włoskich oraz francuskich zespołów – Igor Gorgonzola Novara oraz Aspitt Mulhouse, a także drużyn sklasyfikowanych jako drugie w krajach zajmujących pierwsze i drugie miejsce w najnowszym rankingu Pucharów Europejskich – Turcji i Rosji – czyli Galatasaray SK Stambuł oraz Dynamo Kazań.

Koszyk 1: składał się z mistrzów krajów sklasyfikowanych jako 1, 2, 3 oraz 6 (w rozgrywkach nie wzięły udziału drużyny z krajów z 4 i 5 miejsca w rankingu – Azerbejdżan oraz Niemcy) w najnowszym rankingu Pucharów Europejskich, tj.  Fenerbahce SK Stambuł (Turcja), Dynamo Moskwa (Rosja), Chemik Police (Polska) oraz Volero Zurich (Szwajcaria).

Grupa A
1. Volero Zurych (Szwajcaria)
2. ASPTT Miluza (Francja)
3. CSM Alba Volei Blaj (Rumunia)
4. Developres SkyRes Rzeszów (Polska)

Grupa B
1. Fenerbahce Stambuł (Turcja)
2. Igor Gorgonzola Novara (Włochy)
3. Agel Prostejów (Czechy)
4. Imoco Volley Conegliano (Włochy)

Grupa C
1. Chemik Police (Polska)
2. Dynamo Kazań (Rosja)
3. Vizura Belgrad (Serbia)
4. Martiza Płowdiw (Bułgaria)

Grupa D
1. Dynamo Moskwa (Rosja)
2. Galatasaray Stambuł (Turcja)
3. Grot Budowlani Łódź (Polska)
4. VakifBank Stambuł (Turcja)

Autor: Karolina Bąkowicz
Źródło: pzps.pl, plusliga.pl, lsk.plps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*