LM: Zenit Kazań gospodarzem Final Four Ligi Mistrzów

Zenit Kazań po raz pierwszy w historii będzie organizatorem Final Four Ligi Mistrzów, tak ogłosiła dzisiaj Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV). Turniej finałowy odbędzie się w Kazaniu w dniach 12-13 maja.

W środę zakończyła się faza grupowa Ligi Mistrzów, a do fazy play off awansowało dwanaście drużyn, w tym trzy polskie zespoły: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle, Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów. Pozostałe ekipy, które uzyskały awans to: Sir Colussi Sicoma Perugia, VfB Friderichshafen, Lokomotiw Nowosybirsk, Zenit Kazań, Cucine Lube Civitanova, Halbank Ankara, Trentino Diatec, Chaumont VB 52 Haute Marne i Berlin Recyclings Volleys.
Drużyna Noliko Masseik zajęła miejsce organizatora Final Four Ligi Mistrzów – Zenitu Kazań.

Zenit Kazań wygrał już pięciokrotnie Ligę Mistrzów (2008, 2012, 2015, 2016, 2017). Jest to rekordowa liczba zwycięstw w tym turnieju, a ponadto triumfował w nim przez ostatnie trzy lata.

W Kazaniu są dwie najlepsze siatkarskie drużyny, męska Zenitu Kazań i żeńska Dynamo Kazań. Oprócz tego w tym mieście odbywa się wiele sportowych imprez. W 2013 roku odbyła się tam Uniwersjada, a w 2015 roku mistrzostwa świata w pływaniu (FINA).

Final Four Ligi Mistrzów po raz czwarty odbędzie się w Rosji. Wcześniej finał tych tych rozgrywek rozegrano w Biełgorodzie (2004), Moskwie (2007) i Omsku (2013). Teraz gospodarzem została drużyna Zenitu Kazań.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: cev.lu

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*