LM: Wygrany, przegrany mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle z Cucine Lube Civitanova daje awans do półfinału

W rewanżowym, ćwierćfinałowym meczu Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cucine Lube Civitanova, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty nie brakowało emocji. W spotkaniu, o którym decydowały detale, wydawać by się mogło, że to goście będą mieli więcej szczęścia i wywalczą awans. Złotego seta jednak wyrwała ZAKSA.

Już od początku pierwszego seta nie brakowało emocji. Przy drugim punkcie challenge był użyty, aż dwa razy. Na początku było sprawdzane dotknięcie bloku przy ataku Juantoreny, wtedy to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała przyznany punkt. Chwilę później trener Blegini również sprawdził, czy było boisko i oczko zostało przyznane Lube (1:1). Po całym zamieszaniu gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Różnica punktowa rosła, w polu serwisowym pomylił się Rychlicki, a Toniutti sprytnie okiwał gości przy wystawie (8:4). Przewaga szybko stopniała, po dobrym ataku i asie Leala, dodatkowo dotknął siatki Smith (8:7). Chłodną głowę cały czas pokazywał w obronie Zatorski, między innymi dzięki libero udało się ponownie zbudować solidną przewagę nad rywalem (11:8). Błąd przy zagrywce Kaczmarka i atak Rychlickiego dało wyrównanie w meczu gości (14:14). Środkowi Smith Anzani popisali się świetną grą (18:18). Do końca spotkania obie drużyny grały na równi (22:22). Ale to Lube w ostatniej fazie seta zaliczyło atak, blok i asa (22:25).

Drugi set rozpoczął się od przewagi gości. Niezły atak Simona i as serwisowy De Cecco dały wynik (0:2). Dobry blok Kochanowskiego i atak Kaczmarka, wyrównały szybko wynik (2:2). Na prowadzenie wyszło Cucine Lube Civitanova, po dobrej grze w ataku Juantoreny i błędzie Śliwki, który posłał piłkę w aut (7:10). Przerwa dla  Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dała dobre skutki, szybko podopieczni Grbicia wyszli spod topora i objęli prowadzenie (12:10). Simon ponownie dał o sobie znać, poprzez dobrą zagrywkę (14:14)Juantorena sprytnie zadziałał kiwką, gdzie gospodarze się mocno pogubili (15:17)Rychlicki był nie do zatrzymania w tym secie (17:20). Ponownie dobrą grę pokazała ZAKSA, perfekcyjny atak Kaczmarka, as Toniuttiego i przełożenie rąk De Cecco. Na tablicy wyników, ponownie remis (20:20). W końcówce żadna z drużyn nie potrafiła odpuścić, jednak po dłuższej wymianie Semeniuk posłał piłkę w aut, a Simon zakończył starcie asem (24:26).

Trzeciego seta mocno rozpoczęli kędzierzynianie, gdzie Kochanowski popisał się blokiem jednej ręki (4:0). Emocji jednak, w tym meczu nie mogło zabraknąć, dobra gra Rychlickiego dała wynik (4:3)Leala  dwa dobre ataki sprawiły, że przyjezdni wyszli na prowadzenie (6:8). Złą zagrywką zagrał Rychlicki. Semeniuk chwilę później pokazał, jak powinno się to robić i zaliczył asa serwisowego (9:9). Cucine Lube Civitanova nie zamierzała zaprzestać, popisowymi atakami pochwalili się Leal Anzani (9:13). Gorszy fragment gry zaliczyli gospodarze, a goście to wykorzystali i Simon zapieczętował to asem (13:18). Szybka rehabilitacja, dzięki świetnej grze Semeniuka w ataku i serwisie dała wyrównanie w meczu (20:20). Ponownie w końcówce można było zobaczyć zaciętą grę. Ale to goście mieli więcej szczęścia i Anzani stawia dwa, świetne bloki (24:26).

Złoty set nie bardzo różnił się od poprzednich. Znów widać było dobrą, wyrównaną grę. Od prowadzenia zaczęło Cucine Lube Civitanova, po błędzie Kaczmarka w serwisie i ataku Juantoreny (0:2). Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle doprowadziła do remisu, dobrą grę z pipe’a pokazał Semeniuk, do tego Rejno dołożył świetny serwis (3:3). Od tego momentu, widać było walkę o każdą piłkę. Żadna z drużyn nie chciała oddać tego seta za wszelką cenę. Walka punkt za punkt trwała do stanu (14:14). Rejno zaatakował przez środek i koniec seta należał do Kaczmarka, który efektownie zaliczył asa serwisowego. Po wygranym, wydawałoby się meczu przez Cuccine Lube Civitanova. Ostatnie słowo należało, jednak do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, która zdobyła przepustkę do półfinału.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Śliwka, Toniutti, Kochanowski, Zatorski(L), Semeniuk, Smith, Kaczmarek, Kluth

Cucine Lube Civitanova: Juantorena, Leal, Rychlicki, Simon, De Cecco, Anzani, Balaso, Kovar, Marchisio

MVP: Benjamin Toniutti

Autor: Bartłomiej Niewczas
Źródło: informacja własna