LM: Pierwsze zwycięstwo ZAKSY

Dzisiaj swoje zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczęła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Polski klub pokonał mistrzów Czech, drużynę VK ČEZ Karlovarsko w trzech setach, a całe spotkanie trwało tylko trochę ponad godzinę.

Spotkanie od dobrego ataku z lewego skrzydła rozpoczęli zawodnicy z Czech 0:1Zmrhal zdobył punkt  bezpośrednio z zagrywki, a tym samym drużyna VK ČEZ Karlovarsko prowadziła 1:3. Kędzierzynianie zdobyli punkt blokiem doprowadzając do remisu 3:3.  Po asie serwisowym Deroo na tablicy widniał wynik 7:5. Śliwka popisał się efektownym atakiem z lewego skrzydła 10:8. Zawodnicy ZAKSY skutecznie zablokowali rywali wypracowując czteropunktową przewagę 14:10. Deroo zdobył kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki 16:11. Po kolejnym znakomitym ataku Śliwki kędzierzynianie prowadzili 19:14Rejlek pomylił się w polu serwisowym, a tym samym jego zespół tracił do rywali sześć oczek 21:15. Wiśniewski zaatakował ze środka kończąc pierwszą partię 25:16.

Drugi set rozpoczął się atakiem w aut Wiśniewskiego 0:1. Po asie serwisowym Kaczmarka kędzierzynianie prowadzili już 5:2. Deroo popisał się świetnym atakiem z lewego skrzydła, a na tablicy widniał wynik 8:4. Zawodnicy polskiego zespołu zablokowali Rejlka utrzymując czteropunktowe prowadzenie 10:6. Po kolejnym dobrym ataku Kaczmarka ZAKSA prowadziła 12:7Sacharewicz świetnie zaatakował ze środka 13:8. Zawodnicy z Czech zdobyli punkt blokiem, ale wciąż tracili do rywali sześć oczek 16:10. Śliwka zapisał kolejny punkt na swoim koncie, tym razem zaatakował z szóstej strefy 19:11. Po skutecznym ataku Deroo było 22:12. Seta swoim atakiem zakończył Kaczmarek 25:16.

W trzeciej odsłonie gospodarze wypracowali szybko dwupunktową przewagę 4:2. Po ataku Deroo kędzierzynianie prowadzili 5:3. Zawodnikom z Czech udało się jednak doprowadzić do remisu 6:6 po zablokowaniu Kaczmarka. Świetnym atakiem popisał się Śliwka 9:8. Siatkarze ZAKSY zdobyli punkt blokiem, a na tablicy widniał wynik 10:8Penrose skutecznie zaatakował ze skrzydła, ale jego zespół tracił do rywali już trzy punkty 14:11Deroo zapisał kolejny punkt na swoim koncie 17:13Wiśniewski zaatakował z przesuniętej krótkiej 18:14. Po ataku Sacharewicza było już 21:16. Wiśniewski zaatakował ze środka, a kędzierzynianie wygrali tego seta 25:17 i całe spotkanie 3:0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Deroo, Sacharewicz, Kaczmarek, Śliwka, Wiśniewski, Zatorski, Koppers, Kalembka

VK ČEZ Karlovarsko: O’dea, Hudecek, Patocka, Van Harlem, Rejlek, Zmrhal, Pfeffer, Dzavonorok, Penrose, Vasina, Beer

Autor: Angelika Golubek