LM: Pewna wygrana Zenitu Kazań

W dzisiejszym dniu rozgrywek Ligi Mistrzów odbyło się spotkanie pomiędzy drużyną Knack Roselare a Zenitem Kazań. Mimo problemów w drugim secie Rosyjska ekipa pokonała gospodarzy 3:1.

Pierwszy set był pod pełną kontrola Zenitu, który juz na początku objął przewagę (8:4). W dalszej fazie premierowej partii Zenit nie pozwolił przeciwnikowi na wyrównanie, prowadząc 13:9. W końcówce Rosjanie wypracowali aż sześciopunktową przewagę (21:15) ostatecznie wygrywając seta 25:18.

Druga partia była bardziej wyrównana. Na początku seta był remis 3:3. Zenit nie był tak skuteczny jak w pierwszym secie i belgijski zespół wysunął się na prowadzenie (11:9) i to oni kontrolowali dalszą część seta. Knack Roselare w końcówce partii wygrywał 21:17 i to właśnie gospodarze zakończyli drugiego seta 25:20 doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Trzeci set dobrze rozpoczęła rosyjska drużyna prowadząc 6:1. Zenit całkowicie kontrolował przebieg trzeciej partii, przez cały czas prowadząc bardzo wysoko  (12:5).  Gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania (16:16), dzięki czemu spotkanie stało się bardziej zacięte. Ostatecznie w końcówce lepszy okazał się Zenit wygrywając 25:23.

Czwartego seta ponownie dobrze rozpoczęła ekipa z Rosji. Zenit Kazań prowadził na początku partii 5:0. W dalszej fazie seta przewaga Zenitu wciąż się utrzymywała. Rosjanie prowadzili 12:7. W kluczowej fazie spotkania Rosjanie pewnie prowadzili 22:14 ostatecznie wygrywając 25:19.

Mimo że wynik wskazuje na pewne zwycięstwo Zenitu Kazań statystyki pokazują wyrównany poziom obu drużyn. Rosyjska drużyna miała 45% w ataku podczas gdy atak gospodarzy był na poziomie 43%. Co ciekawe belgijski zespół okazał się lepszy w przyjęciu, kończąc spotkanie z wynikiem 60% do 52% Zenitu. Dużą przewagę Rosjan było natomiast widać na zagrywce. Zenit popisał się aż 7 asami serwisowymi podczas gdy Knack Roselare miał zaledwie dwie zdobycze punktowe

Knack Roselare – Zenit Kazań 3:1 (25:18, 20:25, 25:23, 25:19)

Knack Roselare: Walsh, Coolman, Holt, Verhanneman, Van de Velde, Depovere, Dejonckheere (libero)
Zenit Kazań: Volvich, Alekno, Likhosherstov, Alekseev, Ngapeth, Spiridonov, Krotkov (libero)

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: cev.eu/ opracowanie własne