LM: Ostatnia kolejka fazy grupowej zakończona

W środę, 28 lutego zostały rozegrane mecze, które oficjalnie wyłoniły uczestników fazy play-off tegorocznej Ligi Mistrzów. Zwycięstwa przypadły zespołom: Sir Safety Perugia, Knack Roeselare, VfB Friendrischafen, PAOK Saloniki, Lokomotiw Nowosybirsk, Zenit Kazań i Trentino Diatec.

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Perugia 0:3 (24:26, 23:25, 25:27)

Składy zespołów:

Cucine Lube Civitanova: Sokolov, Candelarro, Sander, Juantorena, Stankovic, Kovar, Christenson, Cester, Zhukouski, Grebennikov (libero)
Sir Safety Perugia: Russell, Zaytsev, Berger, Anasijevic, De Cecco, Anzani, Podrascanin, Colaci (libero)

Miejscowi nie poradzili sobie w starciu z podopiecznymi szkoleniowca Lorenzo, jednak spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Ostatecznie to goście okazali się minimalnie lepsi, przede wszystkim dzięki dobrej dyspozycji Russella, Zaytseva i  Podrascanina (odpowiednio 82%, 57% i 73% skuteczności w ataku). Tym samym zespół z Perugii dominuje w tabeli grupy A, posiadając 16 punktów.
Knack Roeselare – Fenerbahce Stambuł 3:1 (25:19, 25:9, 23:25, 25:15)

Składy zespołów:

Knack Roeselare
: Trinidad, Tuerlinckx, Coolman, Verhanneman, Van De Velde, Orczyk, Dejonckheere (libero)
Fenerbahce Stambuł: Keskin, Yatkin, Sket, Quesque, Gladyr, Tekeli, Ondes, Toy, Akdeniz, Unver, Karatas (libero)
W drugim spotkaniu rozegranym w grupie A, drużyna z Roeselare nie pozostawiła złudzeń tureckim rywalom, odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Szczególnie interesująca była druga partia, którą gospodarze zgarnęli przy wyniku 25:9. Pomimo tego, że przyjezdnym udało się zdominować kolejnego seta, nie zagrozili Belgom na dłuższą metę i w ostatnim ulegli im do 15.

Halbank Ankara – VfB Friendrischafen 1:3 (14:25, 21:25, 26:24, 19:25)

Składy zespołów: 

Halbank Ankara:  Petric, Cam, Loh, Subasi, Capkinoglu, Gunes, Ustundag, Chernokozhew, Hernandez, Yesilbudag (libero)
VfB Friendrischafen: Bołądź, Spath-Wersterholt, Takvam, Protopsaltis, Atanasov, Collin, Tischer, Malescha, Gunthor, Kevorken, Kocian, Steuerwald (libero)

Gospodarze nie poradzili sobie z rywalami z Niemiec – udało się im jedynie ugrać seta. Poza tym zespół nowego szkoleniowca reprezentacji Polski zdecydowanie dominował na boisku, szczególnie prezentując swoje możliwości w pierwszej odsłonie spotkania, którą zgarnął do 14. Po stronie gości w dobrym stopniu funkcjonowało przyjęcie, które wraz z 57-procentowym atakiem dało im zwycięstwo.

PAOK Saloniki – Vammalan Lentopallo 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 25:20)

Składy zespołów:

PAOK Saloniki: Koumentakis, Terzis, Uchikov, Stingas, Takouridis, Pelekoudas, Valkiers, Shafranovich, Martinez, Kontantinidis (libero)
Vammalan Lentopallo: Guymer, Sivula, Carmody, Kaurto, Sundberg, Esko, Lehtimaki, Kunnari, Ringseis (libero)
Ekipa z Grecji nie miała większych trudności w pokonaniu przeciwników, którzy utrzymują ostatnią lokatę w tabeli grupy B z zaledwie dwoma punktami na koncie. Co prawda, goście z Finlandii wygrali pierwszego seta, jednak miejscowi szybko poprzestawiali im szyki. Gospodarze utrzymywali wysoki poziom przyjęcia, wiele punktowych ataków zanotowali także Takoudiris i Pelekoudas.
Dynamo Moskwa – Lokomotiw Nowosybirsk 2:3 (25:16, 25:21, 21:25, 24:26, 19:21)

Składy zespołów:

Dynamo Moskwa: Antipkin, Ostapenko, Berezhko, Markin, Strilchur, Shcherbinin, Kruglov, Kooy, Ermakov (libero)
Lokomotiw Nowosybirsk: Divis, Nilsson, Pavlov, Smolyar, Savin, Eksi, Tkachev, Lukyanenko, Shcherbakov, Kurkaev, Martynyuk (libero), Golubev (libero)
Spotkanie w Moskwie dostarczyło z pewnością najwięcej emocji, było też jednocześnie najdłużej trwającym. Liderzy grupy C z Nowosybirska po wygranym tie-break’u umocnili swoją pozycję, jednak kosztowało ich to sporo trudu. Siatkarze Dynamo uzyskali wysokie statystyki, w ataku przewyższając gości o 6 punktów procentowych, jednak nie zdołali ich finalnie powstrzymać.

Zenit Kazań – Spacer’s de Tolouse 3:0 (25:15, 25:10, 25:17)
Składy zespołów:

Zenit Kazań: Anderson, Volvich, Alekno, Yudin, Panteleymonenko, Alekseev, Leon, Kononov, Butko, Samoylenko, Gutsalyuk, Mikhailov, Krotkov (libero)
Spacer’s de Tolouse: Chinenyeze, Temponi, Burel, De Amo, Basic, Zagonel, Tavernier, Walgenwitz, Bergey (libero)

Dla gospodarzy mecz okazał się jedynie formalnością – zespół z Francji nie miał szans w zestawieniu z rosyjskim gigantem. Drużyna Alekny była lepsza w każdym elemencie gry, a rywale nie zdołali wypracować żadnej obrony. Tym samym Zenit przypieczętował pierwsze miejsce w tabeli grupy D, a zdecydowanym liderem faworyzowanych Rosjan byli Leon i Anderson.

Trentino Diatec – Noliko Maaseik 3:1 (25:16, 29:27, 24:26, 26:24)

Składy zespołów:

Trentino Diatec: Kovacevic, Hoag, Kozamernik, Vettori, Gianelli, Lanza, Zingel, Carbonera, Chiappa (libero)
Noliko Maaseik: Cox, Tammemaa, Maan, Blankenau, Bruno, Rychlicki, Van Heyste, Gevert, Mijatovic, Sighinolfi, Dronkers (libero)

Siatkarze z Włoch zdecydowanie pokonali zespół Noliko, chwilowo tracąc równowagę w trzeciej odsłonie. Gospodarze utrzymali skuteczność w ataku na poziomie 53%, co było znaczącą różnicą w zestawieniu z Belgami. Wielokrotnie utrudniali też rywalom sytuację za sprawą efektownej zagrywki. Dzięki zwycięstwu podopieczni Lorenzettiego wzmocnili się na drugim miejscu tabeli E, gdzie uplasowali się za ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.  
Autor: Dominika Perykasza
Źródło: cev.lu

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*