LM: Mordercza przeprawa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Nic nie zapowiadało tak długiego meczu w Kędzierzynie. ZAKSA wygrała dwa pierwsze sety i wszystko wskazywało na to, że trzeci również padnie ich łupem. Nic bardziej mylmego. Niemieccy zawodnicy wzięli się do pracy i wygrali dwa sety. Ostetecznie mecz wygrali gospodarze. Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek.

Mecz rozpoczął się od ataku ze środka. Zawodnik niemieckiej drużyny trafił piłką w siatkę. Kędzierzynianie zbudowali sobie trzypunktową przewagę. Deroo zdobył punkt z drugiej linii. Mimo bloku Torres przebił się na drugą stronę 7:3. Protopsaltis oraz Collin zablokowali atakującego gospodarzy. Collin zdobył punkt zagrywką, Deroo nie trafił atakiem w boisko 8:6. Technicznym zagraniem popisał się Protopsaltis. Portorykańczyk został kolejny raz złapany blokiem. Bieniek zaserwował daleko w aut. Walkę na siatce wygrał Soosenheimer. Deroo trafił w siatkę. Bardzo mocno zaatakował Protopsaltis, tym samym skończył długą akcję. Buszek bez problemu poradził sobie z blokiem przeciwników 16:15. Mało brakowało, a Bołądź trafiłby w sam narożnik boiska. Collin zaprezentował krótką. Buszek wybił piłkę po bloku niemieckiego zespołu. Kapitalna zagrywka Buszka dała ZAKSIE piłkę setową 24:22. Takvam zdołał jeszcze wyprowadzić krótką. Set zakończył się atakiem ze środka.

Drugi set rozpoczął się od bloku na Deroo. Torres nie trafił w boisko, ale chwilę później zrehabilitował się. Bołądź pewnie zaatakował z prawej strony. Collin zerwał swój atak. Wiśniewski skończył atak ze środka, ale Deroo zepsuł swój serwis. Photopsaltis bez problemu poradził sobie z sytuacyjną piłką 6:6. Atakujący VFB obił blok Torres mimo sporego problemu skończył zagranie. Deroo wywalczył punkt na siatce. Świetnie spisał się Wiśniewski. Buszek został zablokowany po raz kolejny. Nieporozumienie po stronie gospodarzy poskutkowało stratą punktu. Torres zdołał zahaczyć o blok niemieckiej drużyny i doprowadził do remisu 13:13. Torres zapunktował zagrywką. Deroo przebił się przez blok 17:16, a następnie wybrał zagranie pod górę. Soosenheimer wpadł w siatkę. Bołądź zawinął atak do prostej. Bołądź zaatakował w siatkę 22:18. Soosenheimer obronił pierwszą piłkę setową. Deroo zakończył drugą partię.

Torres rozpoczął od skutecznego ataku, chwilę później dołożył jeszcze mocną piłkę z prawej strony. Bardzo długą akcję ostatecznie wygrał Bołądź. Z prawej strony udany atak zaliczył Torres. Deroo zatakował ze środka, z drugiej linii. Buszek zaserwował daleko w aut 6:8. Ze środka poradził sobie Wiśniewski 10:10. Kolejną bardzo długą akcję, po raz kolejny skończyli goście. Bieniek zaatakował ze środka. Torres nie poradził sobie z serwisem. Buszek został zgaszony przez niemieckich zawodników 12:14. Buszek nie zdołał wypracować bloku, co skrzętnie wykorzystali rywale. Szymura skończył swój pierwszy atak w tym meczu. Wiśniewski zerwał kolejny swój atak. Kolejny raz Protopsaltis zameldował się na lewym ataku. Rejno skutecznie spisał się na boisku. Deroo popełnił kolejny błąd 16:21. Również Protopsaltis popełnił ten błąd. Tischer popełnił błąd dotknięci siatki. Szymura został zablokowant przez Bołądzia. Bołądź nie trafił swoim atakiem w boisko. Szymura posłał asa serwisowego 21:23. Torres został po raz kolejny zablokowany. Friedreshafen wygrało tę partię.

Zdecydowanie lepiej tego seta rozpoczęli zawodnicy z Niemiec. Torres zdołał przedrzeć się ze swoim atakiem. Torres nie trafił w boisko 3:4. Buszek dotknął atenki. Torres zaatakował mocno po przekątnej. Sossenheimer wybił piłkę po bloku. Boładź posłał piłę potężnie z prawej strony. Mimo potrójnego bloku Sossenheimer bez problemu wrzucił piłkę w sam środek boiska. Wiśniewski skończył krótką. Torres zaprezentował świetny atak mimo bloku. Chwilę później dołożył jeszcze punktowy skrót. Kolejny raz Grek zdobył punkt swoim technicznym zagraniem. ZAKSA zablokowała Bołądzia. Torres zaatakował z prawej strony. Collin zatrzymał Wiśniewskiego 14:17. Photopsaltis położył piłkę na bloku kędzierzynian. Niemeccy zawodnicy zaserowali w aut. Buszek zdobył punkt z lewefo ataku. Wiśniewski popsuł serwis. Semeniuk zdobył punkt z lewego skrzydła 20:23. Chwilę później dołożył atak po bloku. Bołądź skończył piłkę po ciasnym skosie. Czwartego seta zakończył Bołądź.

Collin rozpoczął od błędu. Sossenheimer uderzył w siatkę. Tischer zablokował Deroo. Po dość ługiej akcji, punkt praktycznie za darmo oddała ZAKSA 4:7. Z drugiej linii zaatakował Deroo. Bołądź skończył atak z prawej strony. Buszek wybił piłkę po wewnętrznym blokującym. Buszek zaatakował taśma-aut 7:11. Torres doskonale skończył atak po prostej Bieniek pod koniec meczu ustawił swój poierwszy blok. Kolejny blok ustawił Deroo. Bieniek skończył kolejną piłkę. Buszek trafił swoją zagrywką przyjmującego wicemistrzów Niemiec. Torres zdobył punkt z prawej strony. Bołądź skonczył piłkę z prawego skrzydła. Sytuacyjną piłkę skończyli kędzierzynianie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VFB Friedrischafen 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13)

Składy zespołów:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Wiśniewski, Torres, Toniutti, Buszek, Deroo, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura, Rejno, Semeniuk

VFB Friedrischafen: Bołądź, Takvam, Soosenheimer, Protopsaltis, Collin, Tischer, Steuerwald (libero) oraz Gunthor, Kevorken

Autor: Julia Białasik