LM: Koncertowa gra kędzierzynian, ważne zwycięstwo we Włoszech

W hali Eurosuole Forum Civitanova Marche swój mecz ćwierćfinałowy rozegrała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Rywalem był miejscowy zespół Cucine Lube Civitanova. Lepsi okazali się podopieczni Nikoli Grbicia, którzy pokonali rywali 3:1.

Pierwszy set świetnie rozpoczął się dla gości. Po bloku Kochanowskiego i kontrach Kaczmarka i Śliwki było 4:0. Błędy w ataku popełnili Kochanowski i Semeniuk (6:5). Asem serwisowym popisał się Rychlicki (10:12). Kontratak skończył Śliwka (20:20). Rywala zablokował Semeniuk (22:20). Seta zakończył mocnym atakiem Semeniuk (25:23).

Druga partia wyglądała zgoła odmiennie. Gospodarze od samego początku rozbili podopiecznych Grbicia mocnymi serwisami (6:9). W tym polu brylowali Leal, Simon i Juantorena (11:16, 12:19). Również w ataku Cucine Lube było niemal bezbłędne przy 73% skuteczności. Set pewnie wygrany przez nich 14:25.

Trzecia partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia kędzierzynian. Po bloku Semeniuka i Śliwki było 4:2. Efektownymi pojedynczymi blokami popisali się Toniutti, Smith oraz Semeniuk (9:4). Niestety, przewaga gości szybko stopniała. Polakom spadła skuteczność w ataku, co wykorzystali gospodarze (12:14, 16:16). W końcówce lepsi okazali się jednak siatkarze Grupy Azoty ZAKSY. Blok Semeniuka i as serwisowy Kochanowskiego dał im zwycięstwo 25:21.

Czwarty set ponownie zaczął się lepiej dla kędzierzynian. Kontry skończyli Semeniuk i Kaczmarek (4:1). Do remisu doprowadziły błędy Semeniuka oraz as Rychlickiego (8:8). Simon zdobył dwa punkty zagrywką (8:12). Błędy w ataku popełnili Juantorena i Rychlicki (12:12). W polu serwisowym popisał się Semeniuk (20:17). W końcówce brylował Śliwka, skończył bardzo trudne piłki w ataku i zakończył spotkanie punktowym serwisem (25:21).

Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:14, 21:25, 21:25)

Cucine Lube Civitanova: Juantorena, Leal, Rychlicki, Simon, De Cecco, Anzani, Balaso oraz Diamantini, Hadrava, Herrera.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski oraz Kluth, Depowski.

MVP: Kamil Semeniuk

Autor: Kacper Wojciechowski