LM kobiet: zwycięstwo po tie-breaku Grot Budowlanych Łódź, porażka ŁKS-u Commercecon Łódź

W czwartej kolejce grupy C Ligi Mistrzyń  we Francji Grot Budowlani Łódź wygrał z RC Cannes 3:2. W meczu grupy D w Łodzi ŁKS Commercecon Łódź uległ 0:3 Savino Del Bene Scandicci.

Zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź

Dzięki zwycięstwu we Francji Grot Budowlani Łódź przybliżyli się do gry w ćwierćfinale rozgrywek. W pierwszym meczu z francuskim zespołem u siebie łodzianki wygrały 3:0. Zwyciężyły również z Minczanką Mińsk 3:0. Przegrały z włoskim Igor Gorgonzola Novara 0:3.

W pierwszym secie francuski zespół utrzymywał bezpieczną przewagę niemal od początku spotkania, co pozwoliło mu pewnie wygrać 25:18 i objąć prowadzenie w meczu. Kolejne dwie partie były wyrównane, a o ich rozstrzygnięciu zadecydowały końcówki. Drugą odsłonę na swoją korzyść zakończył Grot Budowlani Łódź, wygrywając 25:23. W trzecim secie lepszy okazał się RC Cannes , zwyciężając 25:22. Pomimo prowadzenia gospodyń na początku czwartej partii, dalsza część seta należała do polskiej drużyny, która wygrała pewnie 25:18 doprowadzając do tie-breaka. Początek  ostatniej odsłony był wyrównany, ale w dalszej części przewagę uzyskały łodzianki, co pozwoliło im zwyciężyć 15:8.

Grot Budowlani Łódź – RC Cannes 3:2 (18:25, 25:23, 22:25, 25:18, 15:8)

Porażka ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź przystępował do meczu z liderem grupy Savino Del Bene Scandicci mając dwie porażki na koncie i zajmując ostatnie miejsce w tabeli. W pierwszym spotkaniu uległ Savino  0:3  i mistrzowi Włoch Imoco Volley również 0:3. Wygrał tylko z niemieckim SSC Palmberg Schwerin 3:1. Kolejna porażka wyeliminowała ŁKS z walki o fazę play-off.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły łodzianki. Przeciwniczki jednak szybko wyrównały. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka należała do włoskiego zespołu, który wygrał 25:21. W drugiej partii od początku prowadzenie objęły Włoszki. Utrzymywały one bezpieczną przewagę i zwyciężyły 25:22. W trzeciej odsłonie Savino Del Bene Scandicci kontrolowało przebieg gry, co pozwoliło mu wygrać pewnie 25:17.

ŁKS Commercecon Łódź – Savino Del Bene Scandicci 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie pzps.pl