LM kobiet: Koniec szans Chemika Police na grę w ćwierćfinale

W meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzyń grupy E w Szczecinie Chemik Police przegrał 3:0 z Fenerbahce Opet Stambuł. Kolejna porażka przekreśliła szanse policzanek na awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Mecz z Fenerbahce Opet Stambuł był czwartym przegranym spotkaniem polskiego zespołu. Dla Turczynek było to czwarte zwycięstwo. Aby nie stracić szans na awans do fazy play-off Chemik musiał wygrać mecz. Policzanki zajmują obecnie ostanie miejsce w  grupie E mając na koncie zaledwie punkt.

Pierwszy set przyniósł najwięcej emocji i nadziei na zwycięstwo gospodyń. Chemik prowadził 23:19. Miał nawet dwie piłki setowe przy stanie 24:22. Turczynki zachowały jednak zimną krew. Wyrównały, a następnie zakończyły seta na swoją korzyść wygrywając na przewagi 26:24.

W drugiej partii od początku wysoką przewagę wypracowali sobie goście. Polki zdołały odrobić straty a nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie, jednak końcówka po raz kolejny należała do Fenerbahce, które zwyciężyło 25:20.

W trzeciej odsłonie Marcello Abbondanza dokonał kilku zmian w składzie zespołu. Nie pomogło to jednak odwrócić losów spotkania. Niemal przez całą partię Turczynki utrzymywały bezpieczną przewagę i nie dały wyrwać sobie zwycięstwa. Zakończyły seta wygrywając pewnie 25:15.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Melissa Vargas. Kubanka zapisała na swoim koncie 19 punktów. Mocnym elementem gry Fenerbahce była zagrywka. Turyczynki zdobyły 10 asów serwisowych. Chemik Police grał dobrze w bloku. Zanotował 12 punktowych bloków.

Chemik Police – Fenerbahce Opet Stambuł 0:3 (24:26, 20:25, 15:25)

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie chemik-police.com