LM: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lepsza w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów

Kędzierzynianie przystąpili do tego spotkania w roli faworytów oraz gospodarzy. Wywiązali się ze swojego zadania w stu procentach, ponieważ zakończy to spotkanie już w trzech setach i mogą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze z Polski 2:0. Goście szybko jednak doprowadzili do remisu. Semeniuk zagrał piłkę w aut. Parodi przegrał walkę na siatce. Semeniuk i Rejno ustawili szczelny blok. Węgier przekroczył linię 9. metra przy zagrywce. Smith zagrał krótką. Oba zespoły pokazały teraz zepsute zagrywki. Rejno nie skończył swojej piłki. Przeciwnicy zdobyli punkt z prawego skrzydła. Blagojević ustawił szczelny blok. Rejno zaserwował w siatkę. Kędzierzynianie rozstrzygnęli długą akcję na swoją korzyść 23:17. Baroti zagrał po skosie. Smith posłał piłkę w aut. Ostatecznie jednak to kędzierzynianie wygrali tę partię, dzięki Smithowi, który za drugim razem się już nie pomylił. 

Perić zagrał z prawego skrzydła. Rejno pokazał się z dobrej strony zarówno w bloku, jak i w ataku. Blagojević dodał od siebie jeszcze asa serwisowego. Baroti uderzył ponad rękoma blokujących. Smith zagrał perfekcyjną krótką. Parodi wypchnął piłkę po bloku. Todorović nie trafił z zagrywką w boisko. Toniutti posłał trudną zagrywkę, która utrudniła przeciwnikom zbudowanie akcji. Semeniuk został zatrzymany blokiem 12:12. Baroti zagrał w aut. Blagojević posłał potężny atak z prawego skrzydła. Parodi zagrał dwukrotnie ze skrzydła. Masulović zagrał krótką 19:20. Baroti obił blok rywala. Blagojević został zatrzymany na skrzydle. Rejno asem zakończył drugą partię. 

Semeniuk zagrał ze skrzydła po skosie. Gospodarze ustawili szczelny blok. Parodi nie trafił w boisko. Blagojević zaatakował z szóstej strefy. Baroti nie trafił ani w boisko ani w blok 8:8. Masulović zagrał kiwkę. Z lewego skrzydła zagrał Perić. Rejno zaserwował w siatkę. Węgier zapunktował atakiem 15:13. Smith zagrał ze środka kiwkę, a następnie zdobył punkt zagrywką. Semeniuk zagrał kapitalnie w bloku, a Blagojević wypchnął piłkę po bloku. Semeniuk uderzył po rękach blokujących. Rejno zagrał krótką 23:16. Blagojević trafił zagrywką Semeniuka, chwilę później jego zagrywka jednak poleciała daleko w aut. Parodi został zablokowany. Mecz zakończył Perić atakiem w siatkę. 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Vojvodina Nowy Sad 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Parodi, Semeniuk, Baroti, Rejno, Smith, Zatorski (libero) oraz Stępień, Grygiel.

Vojvodina Nowy Sad: Todorović, Nikić, Masulović, Blagojević, Perić, Simić, Lakcević (libero) oraz Kovacević, Busa, Radović.

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*