LM: Grot Budowlani Łódź po raz drugi pokonały Mistrza Węgier

Grot Budowlane Łódź ponownie pokonały zespół Mistrza Węgier i tym samym awansowały do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.

Od błędu mecz rozpoczęły rywalki. Szybko zbudowały sobie dwupunktową przewagę. Twardowska świetnie spisała się z lewego skrzydła. Asa serwisowego posłała Pencova. Rywalki pokazały jednak, że one potrafią dobrze kontrować. Węgierki nie poradziły sobie z atakiem, za to dwa razy popisały się skuteczną kiwką. Twardowska zepsuła serwis. Dobrą grą rywalki wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Budowlane zostały zablokowane. Gospodynie zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się znacząco do przeciwniczek. Chwila gorszej gry węgierskiej drużyny i Grot Budowlane doprowadziły do remisu. Śmieszek nie zmieściła się zagrywką w boisku. Kilka prostych błędów i rywalki znowu wyszły na prowadzenie. Brakocevic zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki. Kapitalny atak Twardowskiej z lewego skrzydła, dał Budowlanym piłkę setową. Set zakończył się skutecznym blokiem zespołu gospodyń.

Brakocevic zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki. Węgierki pokazały swoją siłę w ataku z lewego skrzydła. Brakocevic była nie do zatrzymania w ataku. Budowlane zostały mocno zgaszone przez przeciwniczki. Atakiem z lewego skrzydła Węgierki doprowadziły do remisu. Pencova zbyt czytelnie oparła piłkę o blok. Przewaga zespołu z Węgier znacząco się powiększyła. Skłoniło to trenera Krzyształowicza do wzięcia czasu. Udany atak Brakocevic dał Grot Budowlanym piętnasty punkt. Rywalki wpadły w siatkę przy ataku ze środka. Babicz bez problemu przedarła się przed podwójny blok zespołu z Węgier. Piłka po ataku Budowlanych szczęśliwie wpadła w końcową linię boiska. Pierwsza piłka setową w tej partii została obroniona. Drugiego seta zakończyła Babicz, atakiem z lewego skrzydła.

Trzecia partia została rozpoczęta nieszczelnym blokiem Budowlanych. Jednak chwilę później Brakocevic popisała się soczystą czapą na rywalkach. Węgierki szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Atakująca Grot Budowlanych skończyła efektowny atak ze środka. Pencova posłała asa serwisowego, a kolejny punkt został zdobyty, dzięki skutecznemu blokowi. Pencova, swoimi zagrywkami, wyprowadziła Budowlane na czteropunktowe prowadzenie. Dalsza gra zespołu z Łodzi układała się jak po nitce. W bardzo szybkim tempie zbudowały sobie bardzo wygodną przewagę. Bez problemu atakująca łodzianek skończyła atak, a dodatkowo jej zagrywki sprawiały przeciwniczkom mnóstwo kłopotów. Pencova po raz kolejny zdobyła punkty zagrywką. Set zakończył się dość wyraźną przewagą zespołu gospodyń.

Składy zespołów: 

Grot Budowlani Łódź: Stenzel, Twardowska, Babicz, Śmieszek, Stoltemborg, Pencova, Brakocevic oraz Łyszkiewicz

Bekescsabai Röplabda SE: Perovic, Talas, Szedmak, Bodnar, Medic, Mlinar, Molcsanyi

Grot Budowlani Łódź – Bekescsabai Röplabda SE 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*