LM: Cucine Lube Banca Marche Civitanova górą we włoskim starciu fazy play-off

We włoskim meczu fazy play off Ligi Mistrzów Cucine Lube Banca Marche Civitanova pokonała Trentino Diatec 3:1 przed własną publicznością  i tym samym to mistrzowie Italii są bliżej turnieju finałowego. Rewanż odbędzie się za tydzień, 11 kwietnia o godzinie 20:30.

Początek spotkania był wyrównany (5:4). Działo się tak do momentu, w którym w polu zagrywki pojawił się Stanković i zdobył dwa oczka oczka dla swojej drużyny (8:5). Gościom udało się jednak odrobić straty, a na pewno pomogły im w tym dwie trafione videoweryfikacje. Obie drużyny grały punkt za punkt (17:17). Gospodarze ponownie uciekli rywalowi po znakomitych serwisach Christiansena (19:17), a przewagę powiększył atakami ze środka Stanković (22:18). Trentino mimo starań, nie udało się dogonić rywala i pierwsza partia padła łupem Lube (25:22), które objęło prowadzenie 1:0.

Druga odsłona meczu również zaczęła się lepiej dla Lube (3:0), jednak po szybkiej reakcji trenera Lorenzettiego gościom szybko udaje się doprowadzić do remisu (4:4). Wyszli oni nawet na dwupunktowe prowadzenie (5:7) dzięki dobrej postawie Lanzy.  Lube jednak nie odpuściło i po pięknym ataku Sokołova było 10:10. Dobrze w tej części seta spisywał się Kovacević, dzięki któremu Trentino zyskało dwa oczka przewagi nad przeciwnikiem (14:16). Po raz kolejny jednak swoją klasę pokazał Stanković i w trudnym dla swojej drużyny momencie zablokował Zingela (19:19). Goście jednak okazali więcej zimnej krwi w końcówce partii i to oni zwyciężyli 25:23 po ataku Kozamernika i doprowadzili do remisu w meczu (1:1).

Mistrzowie Włoch po przegranym secie wrócili na boisko zdeterminowani i było to widać w każdym ich zagraniu. Dobre ataki Sandera, a także asy serwisowe i bloki Juantoreny i Cestera sprawiły, że już na samym początku prowadzili oni 5:0. Dodatkowo, siatkarze Trentino popełniali wiele błędów (7:13), co również przekładało się na wynik. Pod koniec seta w szeregach Lube doszło do rozprężenia i zespół stracił łatwo kilka punktów,  jednak ostatecznie dzięki wcześniejszej przewadze wygrali oni partię 25:19 i objęli prowadzenie 2:1 w meczu.

Trentino nie dało za wygraną i czwarta odsłona meczu rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Goście wyszli na prowadzenie po bloku Gianelliego na Kovarze (10:11). Kontratak Kovacevica dał dwa punkty różnicy między zespołami (12:14), a dobra postawa Teppana pozwoliła utrzymać przewagę (13:16).  Po niezwykle emocjonującej końcówce, w której Trentino miało szansę wyrównać stan pojedynku (23:24) to Lube okazało się lepsze. Piłkę meczową swojej drużynie dał Sokołov po bloku na Lanzy (26:25), a spotkanie zakończył asem Juantorena (28:26) i to gracze Cucine Lube Banca Marche Civitanova są bliżej awansu do Final Four Ligi Mistrzów. Do tego potrzebne im są jedynie dwa wygrane sety. Rewanż odbędzie się 11 kwietnia o 20:30.

Cucine Lube: Sander, Cester , Christenson, Juantorena, Stankovic, Sokolov, Grebennikov (L); Kovar, Candellaro, Marchisio, Casadei, Milan, Zhukouski