LM: Bełchatowianie przegrywają spotkanie, jednak wychodzą z grupy z drugiego miejsca

Mimo, że bełchatowianie ostatecznie przegrali spotkanie z francuskim zespołem to mają powody do zadowolenia. Znaleźli się w dwunastce najlepszych zespołów, a wyszli z grupy z drugiego miejsca.Ten mecz miał być szybkim rewanżem za przegraną w Bełchatowie, jednak już na początku Francuzi postawili trudne warunki. Wydawać by się mogło, że zespół Chaumont zgarnie nawet pełen komplet punktów.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn 2:2. Lisinac zepsuł swój serwis. Louati obił blok Skry. Bednorz nie trafił po rękach rywali 3:6. Skutecznie z lewego skrzydła zagrali zawodnicy z Francji. Bełchatowianie zablokowali atak przeciwników. Wlazły został zatrzymany na siatce. Pewnie akcje ze środka skończyli Francuzi. Podobną akcję zastosował Lisinac. Janusz popisał się asem serwisowym. Błąd popełnili gospodarze 11:9. Szybką akcję skończył Bednorz. Zgaszony został Lisinac. Wyblokowany atak Bednorza, wykorzystał Louati. W siatkę wpadł Bednorz 17:11. Wlazły popisał się asem serwisowym, ale chwilę później zepsuł serwis. Janusz zdobył punkt kiwką, Bednorz popisał piłkę daleko w aut. Kłos zablokował atak z lewego skrzydła. Piechocki nie zdołał obronić ataku Mijailovica 22:19. Penczew zaatakował piłkę, ale nie dotknął rąk przeciwników. Janusz wyratował przechodzącą piłkę. Boyer skończył akcję 24:20. Boyer delikatnie pchnął piłkę, która poleciała daleko w aut.

Bednorz za bardzo ściągnął piłkę i nie przeszła ona na drugą stronę. Ten zawodnik ustawił jednak pojedynczy blok. Kolejny raz z lewego skrzydła popisali się Francuzi. Ebadipour skończył atak z szóstej strefy. Kłos skończył atak ze środka 5:4. Tym razem jednak zawodnicy z Chaumont przeczytali intencje rozgrywającego. Wlazły nie poradził sobie z potrójnym blokiem 9:4. Boyer bez problemu skończył swoją piłkę. Czarnowski wszedł na zagrywkę, ale zepsuł ją. Długo w tym secie bełchatowianie musieli czekać na udaną kontrę. Ebadipour nie poradził sobie z serwisem. Boyer został zablokowany 14:10. Mijailovic, mimo trudnej pozycji i trudnej piłki, skończył ją. Wlazły zepsuł serwis 17:12. Penczew ominął blok. Czarnowski zaatakował w siatkę. Kłos zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. Francuzi zepsuli serwis. Wlazły swobodnie skończył atak 21:18. Vandoor nie pomylił się na środku. Penczew został zablokowany.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli zawodnicy z Francji 4:2. Boyer przedarł się z atakiem na polską stronę. Lisinac skończył potężny atak ze środka. Kłos przedarł się na siatce. Bełchatowianie zablokowali przeciwników i wyszli pierwszy raz w tym meczu na prowadzenie 7:8. Francuzi pomylili się w polu serwisowym 8:10. Libero Chaumont dotknął piłki przy serwisie Wlazłego. Przechodzącą piłkę wykorzystał Janusz 10:13. Punkt zdobył Kłos. Gospodarze popsuli kolejną zagrywkę 11:15. Wlazły zaatakował w aut. Kolejną zagrywkę zepsuli zawodnicy z Francji. Również Wlazły zepsuł swoją zagrywkę 17:18. Boyes kończył trudną obronioną przez Gonzaleza. Boyer zaserwowała asa serwisowego 20:20. Janusz zdobył punkt zagrywką 20:22. W drużynie Skry dobrze zafunkcjonował blok. Set zakończył się blokiem na zespole z Francji.

Czwarta partia rozpoczęła się od bloku Skry. Ze środka skutecznie zagrał Kłos. Gospodarze zepsuli swój serwis. Penczew skończył atak z prawej strony 3:5. Po taśmie piłka wylądowała w aucie 5:5. Gonzalez zepsuł serwis, ale Wlazły popełnił ten sam błąd. Ebadipour kiwnął za blok. Ze środka punkt zdobył Aguenier. Wielki błąd popełnili zawodnicy francuskiej drużyny 9:10. Skra dołożyła jeszcze skuteczny blok. Długą akcję na swoją korzyść przechylili gospodarze. Penczew skończył akcje z lewego skrzydła. Asem popisał się Janusz. Mijailović nie trafił w boisko 10:15. Ustrzelony zagrywką został Piechocki. Ze środka punkt zdobył Lisinac. Długą wymianę skończył ostatecznie Vandoorn. On też posłał asa serwisowego. Wlazły trafił atak z prawej strony 14:17. Lisinac zepsuł zagrywkę. Kapitan Skry zdobył dwa punty swoim dobrym serwisem 15:20. Zawodnicy z Francji zablokowali Wlazłego. Kłos zapunktował ze środka 19:22. Penczew skończył atak po przekątnej. Lisinac ominął blok, ale nie trafił w boisko. Set zakończył się asem serwisowym.

Tie-break rozpoczął się od potrójnego bloku 1:1. Francuzi zablokowali Wlazłego. Szybko nasi przeciwnicy zbudowali sobie trzypunktowe prowadzenie 4:1. Boyer został zablokowany. Aguanier skończył tak ze środka. Penczew skończył atak z prawej strony. Wlazły poradził sobie z dwoma atakami na prawą stronę 7:7. Ebadipour zepsuł serwis 9:8. Kłos skończył atak ze środka. Trudną akcję skończyli ostatecznie gospodarze 11:9. Wlazły zdobył punkt swoją kiwką 12:11, a chwilę później wykorzystał przechodzącą piłkę. Boyer zepsuł swój serwis. Romać również popełnił błąd. Wlazły zaryzykował, ale nie opłaciło mu się to. Mecz ostatecznie wygrała drużyna z Francji.

Chaumont VB 52 – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:19, 20:25, 22:25, 16:14)

Składy zespołów:

Chaumont VB 52: Louati, , Panton, Aguenier, Boyer, Vandoorn, Mijailovic oraz Doquette (L) oraz Bentana, Gonzalez

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Janusz, Kłos, Ebadipour, Bednorz oraz Piechocki (L) oraz Penczew, Czarnowski, Romać

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*