LM: Bełchatowianie przegrywają w Belgii

PGE Skra Bełchatów przegrała spotkanie w Belgii w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski nie urwali gospodarzom nawet jednej partii.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się wyrównaną grą obu zespołów. Po ataku Szalpuka na tablicy widniał wynik 4:3. Świetnym atakiem po skosie popisał się Ebadipour 5:5Pupart zdobywa kolejny punkt dla swojego zespołu, który prowadzi już 9:7. Po asie serwisowym Coxa było 12:9. Drużyna Noliko Maaseik zablokowała atak Kłosa 15:10. Mimo dobrego ataku Mariusza Wlazłego Bełchatowianie tracili do rywali cztery oczka 16:12. Po znakomitym ataku ze środka Kochanowskiego na tablicy widniał wynik 18:15. Kolejny punkt blokiem zdobyli gospodarze 20:17. Siatkarze Noliko Maaseik wygrali tego seta 25:21.

Drugiego seta dobrze rozpoczęli Bełchatowianie. Kłos zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i było 1:2. Kochanowski zaatakował ze środka w aut 5:3, jego drużyna traciła do rywali już dwa punkty. Gospodarze zablokowali atak Ebadipoura i prowadzili już pięcioma oczkami 10:5. Asa serwisowego na swoim koncie zapisał Artur Szalpuk, ale mimo to Skra była w ciężkiej sytuacji 12:8. Zespół z Bełchatowa doprowadził do remisu 13:13. Siatkarze Noliko Maaseik zdobyli kolejny punkt blokiem 16:14. Kolejnym dobrym atakiem popisał się Cox, jego zespół znów wyszedł na trzypunktowe prowadzenie 18:15. Skutecznie ze środka zaatakował Kochanowski, ale Bełchatowianie wciąż tracili do rywali 22:20. Gospodarze wygrali tego seta 25:22.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się wyrównaną grą obu ekip. Po asie serwisowym Kochanowskiego było 3:4. Ze skrzydła zaatakował skutecznie Szalpuk, Bełchatowianie prowadzili dwoma punktami 6:8. Po kolejnym dobrym atakiem Wlazłego na tablicy widniał wynik 7:10. Szalpuk zapisał kolejny punkt na swoim koncie 10:13. Po ataku Coxa rywale tracili do Bełchatowian zaledwie punkt 15:16. Siatkarze Noliko Maaseik doprowadzili do remisu 17:17. Kochanowski popisał się znakomitym atakiem ze środka 20:19Ebadipour zaatakował po skosie 24:24. Gospodarze wygrali tego seta po zaciętej walce 29:27, a całe spotkanie 3:0.

Noliko Maaseik – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 25:22, 29:27)

Noliko Maaseik: Cox, Pupart, Tammemaa, Maan, Blankenau, Grozdanow, Dronkers (libero) oraz Baetens.

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Wlazły, Kłos, Kochanowski, Szalpuk, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Teppan, Droszyński.

Autor: Angelika Golubek