Lincoln Williams przenosi się do Rosji

Lincoln Williams nie dokończy bieżącego sezonu w barwach MKS-u Będzin. Australijski atakujący podpisał kontrakt z rosyjskim Jugra Samotłor Niżniewartowsk.

Reprezentant Australii na polskich parkietach pokazał się z dobrej strony, co spowodowało, że z zagranicy zaczęły spływać do niego oferty współpracy. Po długich negocjacjach Lincoln Williams zdecydował się postawić na Rosję, w której dokończy sezon 2018/2019. atakujący przeniesie się do Rosji.Rozumiem niezadowolenie naszych kibiców, bowiem do gry Lincolna nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Z impetem wprowadził się w PlusLigowe realia, zajmuje wysokie miejsca w statystkach indywidualnych. Musimy być jednak realistami i koncentrować działania na przyszłym sezonie” – mówił Michał Kocyłowski, prezes zarządu MKS Będzin S.A. 

Jak czas spędzony w Będzinie ocenił sam zainteresowany?”Jestem bardzo zadowolony z gry w Będzinie, choć czuję niedosyt, ponieważ nie wykorzystaliśmy naszego potencjału, co obrazuje miejsce w tabeli. To nie był łatwy czas ze względu na kontuzje, choroby, zmianę trenera. Życzę Będzinowi jak najlepiej, a kibicom dziękuję za okazane wsparcie!” – przekazał Australijczyk. 

MKS Będzin w generalnej klasyfikacji PlusLigi zajmuje aktualnie ostatnie, 13 miejsce.

Po odejściu Lincolna Williamsa z drużyny, rolę pierwszego atakującego przejął  Rafała Faryna. „Rafał zrobił bardzo duży postęp i wierzę, że odnajdzie się w roli pierwszego atakującego. Ma możliwości, by udowodnić, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie. W ostatnich meczach pokazał, że niczym nie odbiega od Lincolna: – powiedział Emil Siewiorek, trener zespołu.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: mksbedzin.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*