Liga Narodów: Zwycięstwo Brazylii z Iranem

Reprezentacja Brazylii pokonała w drugim spotkaniu grupowym Finał Six Iran 3:2. Dzięki zwycięstwu awansowała do półfinału Ligi Narodów.

Mecz rozpoczęło prowadzenie Brazylii (3:1).  Po ataku Seyeda Irańczycy doprowadzilo do remisu (3:3).  Dwa asy serwisowy Lucalliego Brazylijczycy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Autowy atak Seyeda i kolejna punktowa zagrywka Lucarelliego jeszcze powiększyła prowadzenie brazylijskiego zespołu (10:5). Udany atak Souzy dał Brazylii aż siedmiopunktową przewagę (12:5). Irańczycy zdołali zbliżyć się nieco do rywali po atakach Ghafoura i Mojarada (15:11). Skuteczne ataki i as serwisowy zmniejszyły straty Irańczyków do jednego punktu (20:19). Brazylijczycy zdołali jednak ponownie odskoczyć (23:19). Autowa zagrywka Fayaziego zakończyła set na korzyść Brazylijczyków 25:20.

Drugą partie rozpoczęło prowadzenie reprezentacji Iranu (3:1). Skuteczny atak Mauricio doprowadził do remisu (4:4). Kolejne dwa asy serwisowe Lucarelliego wyprowadziły Brazylię na trzypunktowe prowadzenie (7:4). As serwisowy Ebadipoura zmniejszył straty irańskiego zespołu (9:8). Brazylijczycy ponownie jednak odskoczyli na trzy punkty (11:9). Błąd popełniony przez Brazylijczyków i atak Ebadipoura wyprowadziły irańską ekipę na prowadzenie (15:14). Punktowa zagrywka Irańczyków powiększyła prowadzenie do dwóch punktów (19:17). Atak Ghafoura pozwolił Irańczykom osiągnąć trzypunktowe prowadzenie (21:18). Brazylijczycy zdołali doprowadzić do remisu (21:21). As serwisowy Wallace’a dał prowadzenie ekipie z Brazylii (23:22). Skuteczny atak Lucarelliego zakończył partie 25:23.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Iranu (5:1). Dobra akcja Lucarelliego zmniejszyła nieco straty Brazylijczyków do rywali (5:3). Skuteczny atak Seyeda dał Irańczykom prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Zespół z Iranu zwiększył przewagę do czterech punktów po punktowym ataku Ghafoura (12:8). Irańczycy utrzymywali przewagę do drugiej przerwy technicznej (16:12). Punkt Rezende przybliżył nieco Brazylijczyków do rywali (18:16). Blok Seyeda ponownie pozwolił Irańczykom odskoczyć na cztery punkty (21:17). Brazylijski zespół dobrze zagrał w bloku, doprowadzając do remisu (22:22). Atak Ebadipoura zapewnił Irańczykom piłkę setową, ale Brazylijczycy zdołali doprowadzić do gry na przewagi (24:24). Set zakończył się na korzyść reprezentacji Iranu 26:24.

Czwarta partia zaczęła się od remisu (4:4). Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadził Iran (8:7). Punktowe bloki Souzy i Lucarelliego wyprowadziły na prowadzenie zespół z Brazylii (13:9). Dwa asy serwisowe Seyeda zmniejszyly dystans Irańczyków do rywali (14:13). Po skutecznych atakach Ebadipoura na prowadzenie wyszedł Iran (18:15). Brazylijczycy próbowali podjąć walkę, ale Iran wciąż pozostawał na prowadzeniu (21:18). Punktowy atak Fayaziego zapewnił irańskiej ekipie piłkę setową (24:20). Błąd Mauricio zakończył set 25:20.

Tie-brak rozpoczął się od remisu (3:3). Po autowym ataku Gualberto na prowadzenie wyszli Irańczycy (6:4). Udana akcja Ebadipoura powiększyła prowadzenie zespołu z Iranu (8:5). Brazylii udało się doprowadzić do remisu po udanym skutecznym ataku Brazylijczyków (8:8). As serwisowy Lucarelliego dał Brazylijczykom trzypunktowe prowadzenie (12:9). Blok Leala zakończył mecz na korzyść Brazylii 15:10.

Brazylia – Iran 3:2 (25:20, 25:23, 24:26, 20:25, 15:10)

Brazylia: Lucarelli, Saatkamp, Gualberto, Wallace, D. Souza, Kreling, Thales (L), Nascimento (L) oraz A.Souza, Leal, Rezende, Carbonera

Iran: Ebadipour, Ghafour, Seyed, Fayazi, Mojarad, Marouf, Hazratpourtalatappeh (L) oraz Shafiei, Ghaemi, Gholami

Źródło: Opracowanie własne