Liga Narodów, Rosja: Brazylia i Rosja górą

W rosyjskim Ufa swoje mecze rozgrywały reprezentacje: Rosji, Brazylii, Chin i Iranu. Zwycięsko wyszli gospodarze oraz mistrzowie olimpijscy. Rosjanie szybko rozprawili się z Chińczykami, zaś Brazylijczycy musieli się nieźle pomęczyć z Irańczykami.

Wygrana Brazylii, lecz nie bez problemów

Brazylijczycy nieco zlekceważyli rozpędzoną reprezentację Iranu. Mimo, że wygrali premierową odsłonę do siedemnastu, to Irańczycy nie poddali się i walczyli dzielnie dalej. Świetnie radzili sobie w bloku, co przyczyniło się do tego, że wygrali dwa sety i doprowadzili do tie-breaka. Mało brakowało, a wygrali by i tego seta. Brazylijczycy za to lepiej radzili sobie na zagrywce i w defensywie. Irańczycy musieli niestety gonić wynik, przez większość piątej partii, co przyczyniło się, do tego, że ostatecznie przegrali do 13.

Iran – Brazylia 2:3 (17:25, 25:23, 19:25, 25:21, 13:15)

Iran: Marouf, Ghaemi, Gholami, Kazemi, Sharifi, Toukhteh, Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Ebadipour, Shafiei, Mirzajanpour.

Brazylia: William, Wallace, Mauricio, D. Souza, Saatkamp, Borges, Murilo (libero) oraz A. Souza, Almeida, Bruno, Ferreira, Isac.

 

Rosja zwycięzcą, choć po trudnym pojedynku

W tym meczu faworytami była drużyna gospodarzy, jednak po raz kolejny mieli oni problem z pokonaniem azjatyckiego zespołu. Blok, który zwykle jest wartością dodaną reprezentacji Rosji, działał w tym meczu na dużą niekorzyść dla Rosjan. Chińczycy notorycznie obijali ręce, zdobywając tym samym kolejne punkty dla swojej drużyny. To jednak nie wystarczyło i ostatecznie zwycięstwo odniosła ekipa gospodarzy, która nadrabiała zdecydowaną grą w ofensywie. Dwa pierwsze sety wygrała na limicie, a trzeciego na przewagi.

Rosja – Chiny 3:0 (25:23, 25:23, 31:29)

Rosja: Karpuchow, Kliuka, Szkuljawiczus, Muserski, Własow, Kobzar, Kabeszow (libero) oraz Sokołow (libero), Filipov, Kowalew

Chiny: Jingyin Zhang, Chuan Jiang, Haixiang Du, Shuhan Rao, Longhai Chen, Tianyi Mao, Jiahua Tong (libero) oraz Ruantong Miao.

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna/volleyball.world

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*