Liga Narodów: Polacy zagrają o brąz

Reprezentacja Polski przegrała w półfinale Ligi Narodów z reprezentacją Rosji 3:1. Jutro zagra o brązowy medal ze zwycięzcą meczu Brazylia-USA.

Pierwszy set rozpoczęło prowadzenie Rosjan (3:1). Blok Vołkowa wyprowadził rosyjski zespół na czteropunktowe prowadzenie (3:7). Przewagę Rosjan powiększył jeszcze as serwisowy Kliuki (8:3). Skuteczna kiwka Vołkova dała rosyjskiej drużynie aż sześciopunktowe prowadzenie (5:11). Polacy zdołali odrobić nieco straty po punkcie Łukasika (12:8). Rosjanie ponownie jednak odskoczyli na sześć punktów (15:9). Kolejny as serwisowy Kliuki znacznie powiększył prowadzenie reprezentacji Rosji (17:10). Punktowa zagrywka Kwolka pozwoliła Polakom zmniejszyć straty do rywali (18:14). Rosjanie jednak cały czas utrzymywali wysoką przewagę nad naszym zespołem (23:17). udany atak Kliuki zapewnił rosyjskiemu zespołowi piłkę setową (24:19). Set zakończył atak z przechodzącej piłki po stronie rosyjskiej 25:19.

Drugą partię otworzyło prowadzenie reprezentacji Rosji (4:1). Niemoc Polaków przełamał efektywny atak Bednorza (4:2). Pojedynczy blok Jakowlewa powiększył przewagę Rosjan do czterech punktów (6:2). Polacy jednak po kilku świetnych akcjach doprowadzili do remisu (6:6). Po asie serwisowym Jakowlewa trzypunktową przewagę osiągnęli Rosjanie (10:7). Kolejna udana zagrywka i atak po bloku Vołkowa wyprowadziły rosyjski zespół na pięciopunktowe prowadzenie (13:8). Udana zagrywka Bednorza zmniejszyła nieco straty naszej drużyny do przeciwników (16:13), ale nie wystarczyło to jednak, by zatrzymać rozpędzonych Rosjan. W końcu skuteczny atak Bednorza pozwolił Polakom zbliżyć się na jeden punkt do rywali (21:20). Kaczmarek postawił punktowy blok, doprowadzając do remisu (22:22). Udana kiwka Kaczmarka zapewniła Polakom piłkę setową (24:23), ale Rosjanie doprowadzili do gry na przewagi. Po walce, set zakończył potrójny blok naszego zespołu 26:24

Trzeci set ropoczął się od remisu (4:4). Błąd przyjęcia po naszej stronie dał Rosjanom dwupunktowe prowadzenie (7:5). Udany atak ze środka Kłosa doprowadził do remisu (7:7). Jednak dwie punktowe zagrywki Jakowlewa wyprowadziły rosyjską drużynę na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Wygrana akcja na siatce Hubera ponownie doprowadziła do remisu (11:11), a po atakach Bednorza nasz zespół wyszedł na prowadzenie (13:11). Zepsuta zagrywka Kurkajewa dała Polakom trzy punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej (16:13). Skuteczny atak Poletajewa i błędy popełniane przez polski zespół pozwoliły Rosjanom na doprowadzenie do remisu (16:16). Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt. W końcu Rosjanie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (22:19). Poletajew popełnił błąd przekroczenia linii trzeciego metra i Polacy znów zbliżyli się na jeden punkt (22:21). Atak Vołkova zapewnił reprezentacji Rosji piłkę setową (24:22). Partię zakończyło zablokowanie Kwolka przez Rosjan  25:22.

Czwartą odsłonę spotkania otworzyło prowadzenie Rosjan (4:1). Skuteczna krótka Kłosa pozwoliła Polakom zbliżyć się na jeden punkt (6:7). Autowa zagrywka Poletajewa doprowadziła do remisu (8:8). Udany atak Kliuki z lewego skrzydła ponownie zapewnił rosyjskiemu zespołowi dwupunktową przewagę (10:8). Błędy popełniane przez nasza drużynę zwiększyły prowadzenie Rosjan do czterech punktów (12:8). Dobra kiwka Muzaja pozwoliła Polakom odrobić nieco straty (12:14). Rosjanie zdołali jednak ponownie odskoczyć po ataku Poletajewa (18:13). Kwolek został zablokowany, a Kliuka zapunktował z zagrywki i prowadzenie reprezentacji Rosji wzrosło do siedmiu punktów (20:13). Polacy próbowali jeszcze nawiązać walkę. As serwisowy Kłosa zmniejszył nico dystans do przeciwników (17:22). Atak Kliuki zapewnił Rosjanom piłkę meczową (24:17). Polacy zdołali odrobić cztery punkty (21:24), ale nie wystarczyło to do wygrania seta. Mecz zakończył skuteczny atak Poletajewa 25:21.

Polska – Rosja 1:3 (19:25, 26:24, 22:25, 21:25)

Polska: Maciej Muzaj, Marcin Komenda, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz, Karol Kłos, Norbert Huber, Jakub Popiwczak (libero) oraz Piotr Łukasik, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Jędrzej Gruszczyński

Rosja: Victor Poletajew, Ivan Jakowlew, Egor Kliuka, Dmitry Vołkov, Ilyas Kurkajew, Igor Kobzar, Valentin Golubew (libero) oraz Dmitry Kowalev

Źródło: Opracowanie własne