Liga Narodów, Korea: Triumf Włoch i Australii

Rozpoczął się czwarty weekend Ligi Narodów. W koreańskiej miejscowości Seoul swoje siły mierzyli dziś reprezentanci Chin oraz Włoch. Następnie doszło do starcia drużyn z dolnych granic tabeli, czyli Korei i Australii.  

Włosi zbyt silni dla Chińczyków

Włosi byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Po zwycięstwie w dwóch partiach zdawało się, że trzeci set będzie jedynie formalnością. Chińczycy nie mieli jednak zamiaru oddawać wygranej łatwo i to oni górowali w tej odsłonie. Ostatecznie, nie wystarczyło im skuteczności. Włosi pokazali się z lepszej strony w ataku, zdobywając w całym spotkaniu 58 „oczek” tym elementem. Chińczykom w ofensywie udało się zapunktować 48 razy. Mimo zwycięstwa Italii, pozostałe składniki siatkarskiego rzemiosła stały na podobnym poziomie. Najwięcej punktów dla ekipy Azzurri zdobył Gabriele Maurotti (17 punktów), natomiast po stronie Chin najskuteczniejszy był dzisiaj Chuan Jiang, który zdobył 19 punktów.

Chiny – Włochy 1:3 (23:25, 21:25, 25:19, 17:25)

Chiny: Jiang, Mao, Zhang, Chen L., Liu, Rao, Chen J. (libero) oraz Tong (libero), Du, Yu, Tang

Włochy: Baranowicz, Lanza, Cester, Maruotti, Anzani, Nelli, Rossini (libero) oraz Balaso (libero). Sabbi, Parodi, Candellaro

Korea nadal bez wygranej

Koreańczycy do tego spotkania podchodzili po dziewięciu porażkach z rzędu, zasilając samo dno tabeli Ligi Narodów. Tym razem ponieśli porażkę w meczu z Australią, która była dzisiaj zdecydowanie lepsza w defensywie. Podopieczni Marka Lebedewa dwunastokrotnie zatrzymali przeciwnika na siatce, podczas gdy sami natrafiali na blok zaledwie cztery razy. Organizatorzy mieli swoje szanse, ale nie potrafili ich wykorzystać, skutkiem czego ze zwycięstwa mogli cieszyć się tylko w premierowej odsłonie. Najlepiej spisującym się zawodnikiem Australii okazał się być Paul Carroll, który na koncie swojej drużyny zapisał 21 „oczek”. Dla porównania – po koreańskiej stronie siatki najwięcej punktów zdobył Kwang – In Jeon, który zaliczył 13 skutecznych akcji.

Korea – Australia 1:3 (25:23, 19:25, 19:25, 21:25)

Korea: Lee, Jung, Jeon, Moon, Kim K., Kim J., Jeong (libero) oraz Kwak S., Hwang, Seo, Song

Australia: Graham, Peacock, Richards, Mote, Smith, Carroll, Perry (libero) oraz Staples, Sanderson

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: volleyball.world/en

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*