Liga Narodów, Kanada: szybkie wygrane Niemiec i Kanady

W kanadyjskiej Ottavie wystąpili reprezentanci Niemiec, którzy swoje siły mierzyli z Amerykanami. Chwilę po nich parkiet należał do Kanady oraz Australii. Oba spotkania zakończyły się już w trzech setach, a ze zwycistw cieszyli się Niemcy oraz Kanadyjczycy.

Krótka piłka na korzyść Niemców

Pierwszy dzień zmagań w Ottavie rozpoczął się meczem Niemiec i USA. Od samego początku prym w spotkaniu wiedli podopieczni Andrei Gianiego i utrzymali ten poziom do samego końca. Szkoleniowiec USA, John Speraw starał się odmienić losy swojej drużyny dokonując roszad w składzie, jednak nie zdało to egzaminu. Główną siłą Niemiec była dzisiaj zagrywka. Aż 12 razy udało im się triumfować tym elementem, podczas gdy rywal popisał się serwisem czterokrotnie. W szeregach Niemiec najlepiej spisał się Moritz Reichert, który zdobył 12 „oczek”, natomiast po stronie amerykańskiej najskuteczniejszy był Jake Langlois – zapisał 11 punktów dla drużyny.

Niemcy – USA 3:0 (25:19, 25:22, 25:13)

Niemcy: Krick, Reichert, Sossenheimer, Hirsch,  Baxpöhler, Zimmermann, Zenger (libero) oraz Schmidgall

USA: Anderson, Russell, Mcdonell, Christenson, Holt, Langlois, Shoji E. (libero) oraz Patch, Smith, Shoji K., Defalco

Komplet punktów dla gospodarzy

Reprezentanci Kanady nie mieli większych problemów z pokonaniem Australii. Już po trzech setach podopieczni Stephane’a Antigi zeszli z parkietu z wygraną. Bardzo dobrze spisywali się w zagrywce, zdobyli 8 punktów w tym elemencie, a ich przeciwnik 3. Kanadyjczycy całkiem nieźle radzili sobie również w defensywie. Udało im się zatrzymać Australijczyków na siatce 9 razy, podczas gdy sami blokowani byli pięciokrotnie. Najlepszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy okazał się Stephen Timothy Maar, który zdobył 18 punktów. Po stronie australijskiej największa skutecznością popisał się Paul Carroll z wynikiem 15 „oczek”.

Kanada – Australia 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

Kanada: Maar, Derocco, Berkel,  Gunter, Vigrass, Sanders, Bann(libero) oraz Blankenau, Schmitt, Szwarc, Hoag

Australia: Carroll, Sanderson, Mote, Graham, Smith, Peacock, Perry (libero) oraz Staples

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: volleyball.world/en

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*