Liga Narodów, Japonia: Zwycięstwo Polaków i Włochów

Do starcia z gospodarzami stanęła dzisiaj reprezentacja Polski, która do swojego konta dopisała kolejne trzy punkty. Pomimo tego, że spotkanie nie należało do łatwych Polacy wygrali z Japonią 0:3. Po czterosetowej walce zwycięstwo odniosła również ekipa z Włoch, która walczyła z Bułgarią.

Kolejne trzy cenne punkty.

Podsumowanie meczu Polski z Japonią przeczytać możecie tutaj.

Pewna wygrana Włochów

Po wczorajszym starciu z Polską przegranym po tie-breaku, przyszedł czas, aby ekipa z Włoch stanęła do walki z Bułgarią. Tym razem drużynie z Italii udało się wygrać, oddając rywalowi zaledwie jednego seta. Zwycięstwo dało im realną szansę na udział w Final Six Ligi Misztów.

Najwięcej punktów blokiem udało się zdobyć w spotkaniu podopiecznym trenera Blenginiego (10:6), jednak w zagrywce znacznie lepiej radzili sobie Bułgarzy (5:9). Statystyki w obronie przedstawiają się podobnie – 34:32, ale w przyjęciu widać znaczną przewagę ekipy Plamena – 27:39. Najwięcej punktów po stronie włoskiej zdobyli Lanza i Nelli – odpowiednio 20 i 16, natomiast po stronie bułgarskiej najczęściej punktowali Uchikov (19) i Bratoev (13).

Dopisane do konta punkty po meczu pozwoliły Włochom uplasować się na ósmym miejscu w tabeli, z liczbą piętnastu punktów. Tuż za nimi z pozycją numer dziewięć znajdują się Bułgarzy, którzy mają dziewięć punktów.

Włochy – Bułgaria 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19)

Włochy: Lanza, Nelli, Randazzo, Cester, Anzani, Giannelli, Candellaro, Parodi, Rossini (libero), Balaso (libero)

Bułgaria: Uchikov, Bratoev, Penchev N., Gotsev, Yosifov, Seganov, Penchev R., Petkov, Marinkov, Salparov (libero), Grozdanov, Karakashev (libero)

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*