Liga Narodów, Japonia: Zwycięstwa Polski i Bułgarii

W pierwszym dniu zmagań w japońskiej Osace Biało Czerwoni pokonali Włochów 3:2, a reprezentacja Bułgarii wygrała z gospodarzami turnieju, Japonią 3:0.

Polacy, po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali zespół z Italii 3:2 i tym samym zanotowali szóste zwycięstwo na swoim koncie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Z 17 punktami są oni liderami tabeli przed Brazylią i USA.

Polska – Włochy 3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 29:31, 15:10)

Polska: Drzyzga, Nowakowski, Szalpuk, Kaczmarek, Bieniek, Kwolek, Zatorski (libero)

Włochy: Randazzo, Gianelli, Mazzone, Lanza, Anzani, Nelli, Rossini (libero).

Podsumowanie  meczu Polaków tutaj.

Bułgarzy łatwo  pokonali Japończyków

W pierwszym secie Bułgaria całkowicie zdominowała Japonię. Dzięki dobrej grze w ataku i bloku zawodnicy z Południowej Europy zyskali sześć oczek przewagi (11:6) i prowadzenia nie wypuścili z rąk do końca partii. Azjaci gubili się w grze, nie potrafili sobie poradzić z mocnymi atakami i serwisami rywala i premierowa odsłona skończyła się wynikiem 25:14 dla Bułgarów.

Drugi set rozpoczął się od gry punkt za punkt i taki stan rzeczy utrzymywał się do drugiej przerwy technicznej. Wtedy, w decydującej części partii Bułgarzy przejęli inicjatywę i za sprawą dobrych ataków Bratojeva i Goceva zyskali trzy oczka przewagi nad rywalem (19:16) co pozwoliło im prowadzić spokojnie doprowadzić seta do rozstrzygnięcia na swoją korzyść (25:21).

W trzeciej partii Japończycy utrzymywali cały czas kontakt punktowy z rywalem. Doprowadziło to do emocjonującej końcówki, w której Azjaci obronili dwie piłki meczowe, jednak ostatecznie musieli oni uznać wyższość rywala po dobrym ataku w kontrze Bratojeva (29:27).

Japonia – Bułagaria 3:0 (14:25, 21:25, 27:29)

Japonia: Fujii, Fukuzawa, Yamauchi, Yanagida, Ri, Nishida, Koga (libero) oraz Otake, Sekita, Asano, Takano.

Bułgaria: Gocew, Uczikow, Seganow, Bratojew, Josifow, N. Penczew, Salparow (libero) oraz R. Penczew

Autor: Aleksandra Mrozicka