Liga Narodów, Japonia: Trzy punkty dla Polski i wygrana gospodarzy

Ostatni mecz trzeciego weekendu dopisał do konta reprezentacji Polski kolejne trzy punkty. W starciu z Bułgarią Polacy przegrali zaledwie jednego seta. Aż pięć setów rozegrały ze sobą natomiast Włochy i Japonia. Ostatecznie górą w meczu okazali się gospodarze, pokonując Azzurrich 3:2.

Polska liderem tabeli

Podsumowanie dzisiejszego meczu naszej Reprezentacji z Bułgarią znajdziecie tutaj.

Polska – Bułgaria 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19)

Bułgaria: Grozdanov, Penczev N., Uchikov, Seganov, Penczev R., Gotsev, Karakashev (libero), Bratoev, Jordanov, Petkov, Marinkov

Polska: Drzyzga, Nowakowski P., Kwolek, Bednorz, Lemański, Konarski, Zatorski (libero), Kaczmarek, Komenda, Szalpuk, Śliwka, Schulz

Wygrana gospodarzy na zakończenie turnieju

Dzisiejsza wygrana Japonii była pierwszą wygraną tej ekipy przed swoją publicznością w ramach Ligi Narodów.

Pierwszy set spotkania padł łupem Włochów, u których najlepiej punktował Nelli i Lanza. W ekipie gospodarza najczęściej punkty zdobywał Nishida, który utrzymał swoją formę aż do końca spotkania.

Drugą partię wygrali podopieczni Nakagaichiego, a do klasyfikacji punktujących dołączył Yanagida, natomiast u Azzurrich w dalszym ciągu górował Nelli, u którego boku tym razem pojawił się Mazzone.

Trzecia część spotkania ponownie zakończyła się na korzyść ekipy z Italii, jednak ostatecznie spotkanie po tie-breaku wygrali gospodarze. Aż do końca meczu najwięcej punktów dla swoich drużyn zdobywali Nishida, Fukuzawa, Lanza i Randazzo.

Zarówno ataków, jak i bloków więcej na koncie mają podopieczni Blenginiego (58:64, 5:12). Japończycy natomiast prezentowali się znacznie lepiej w obronie i przyjęciu (47:34, 43:38).

Można wyciągnąć wniosek, że przegrana Włochów jest konsekwencją ilości błędów własnych, które popełnili w tym spotkaniu, a było ich czterdzieści trzy.

Japonia – Włochy 3:2 (21:25, 25:21, 23:25, 25:22, 15:10)

Japonia: Fujii, Fukuzawa, Yamauchi, Yanagida, Ri, Nishida, Koga (libero), Otake, Takahashi, Sekita, Asano, Mashiro

Włochy: Randazzo, Giannelli, Mazzone, Lanza, Anzani, Nella, Balaso (libero), Spirito, Parodi, Cester Rossini (libero)

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: volleyball.world/vnl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*