Liga Narodów, Francja: Zwycięstwa Serbii i Francji

Wczoraj rozpoczął się trzeci weekend Ligi Narodów, w pierwszym dniu zmagań we francuskiej miejscowości Aix-en-Provence Serbowie pokonali Argentyńczyków, a reprezentacja Francji w trzech partiach wygrała z kadrą Korei Południowej. 

Zwycięstwo reprezentacji Serbii

Serbowie pokonali Argentyńczyków w czterech partiach, odnosząc czwarte zwycięstwo w Lidze Narodów. Drazen Luburić zdobył w tym spotkaniu aż 20 punktów, zdecydowanie wniósł tym duży wkład w zwycięstwo swojej drużyny. 16 oczek na swoim zapisał znany z plusligowych parkietów Srecko Lisinac. Argentyna jak do tej pory wygrała tylko jedno spotkanie, więc w tym meczu chciała pokazać się z jak najlepszej strony i wygrała pierwszą partię. Kolejne sety należały jednak do faworytów tego pojedynku.

Argentyna – Serbia 3:1 (20:25, 25:23, 25:15, 25:22)

Argentyna: Conte, Sole, Poglajen, Loser, Lopez, Cavanna, Danani, Sanchez, Franchi, Ramos, Zanotti

Serbia: Lisinac, Luburić, Kovacević, Krsmanović, Jovović, Katić, Majstorović, Rosić, Ivović, Okolić

Pewna wygrana gospodarzy

Francuzi by pokonać reprezentację Korei Południowej potrzebowali trzech setów. Jean Patry zdobył w spotkaniu 12 punktów, pomagając swojej drużynie w pokonaniu zespołu z Azji. Laurent Tillie zdecydował się w pierwszej szóstce spotkania wystawić swoje gwiazdy, Earvina Ngapetha i libero Jenię Grebennikova. Koreańczycy pokazali wielką siłę walki w tym spotkaniu, jednak nie udało im się ugrać choćby partii.

Francja – Korea Południowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:22) 

Francja: Ngapeth, Patry, Bultor, Rossard, Toniutti, Chinenyeze, Grebennikov, Lyneel, Tillie, Boyer, Brizard

Korea Południowa: Hui-Chae, Jiseok, Jae-Duck, Jae-Hwi, Taekeui, Seong-Tae, Dong-Hyuk, Gyeng-Bok, Min-Gyu, Seung-Suk, Minsu

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*