Liga Narodów, Francja: Zwycięstwa reprezentacji Francji oraz Serbii

We francuskim Aix-en-Provence swoje mecze rozgrywały zespoły z Francji, Argentyny, Korei Południowej oraz Serbii. Zwycięstwa odniosły reprezentacje Francji oraz Serbii.

Trudne warunki postawione przez Argentyńczyków

Argentyńczycy postawili trudne warunki gospodarzom. Choć nie mają już szans na walkę w najlepszej szóstce, za wszelką cenę próbowali sprzeciwić się rywalom. Postawili aż dziewięć skutecznych bloków, ale nadal to Francuzi byli lepsi w tym elemencie (12 punktowych bloków). Gospodarze szukali swojej najlepszej szóstki, a spotkanie kluczowi zawodnicy rozpoczęli na ławce rezerwowej. Z biegiem czasu jednak pojawili się na boisku, by wspomóc drużynę. Najlepiej punktującym w francuskiej drużynie był Stephen Boyer, (17 punktów), a w argentyńskiej Martin Ramos (16 punktów).

Francja – Argentyna 3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 25:20) 

Francja: Boyer, Tillie, Ngapeth, Lyneel, Chinenyeze, Aguenier, Grebennikov, Patry, Le Goff, Brizard, Rossard, Bulton, Toniutti

Argentyna: Ramos, Poglajem, Sole, Laser, Conte, Franschi, Cavanna, Lanotti, Sanchez, Danani

Bezstresowe trzy sety na korzyść Serbów

Korea Południowa nadal pozostaje jedynym zespołem, który w tegorocznej edycji Ligi Narodów nie wygrał ani jednego meczu. Tym razem na ich drodze stanął zespół z Serbii, który nawet nie grał w najmocniejszym możliwym składzie. Koreańczycy jednak, zwłaszcza na początku, próbowali postawić trudne warunki. Wystarczyło jednak, by Serbowie złapali właściwy rytm. Premierowa odsłona skończyła się szybko, bo do 16. Koreańczycy myśleli chyba, że rezerwowy skład reprezentacji Serbii nie jest groźny. Szybko jednak przekonali się, że to tak nie działa. W drugim secie była widoczna jeszcze jakaś walka, w przeciwieństwie do trzeciego, ostatniego seta, gdzie Koreańczycy popełniali na tyle dużo błędów własnych, że nie stanowili żadnego zagrożenia dla rozpędzonych Serbów.

Korea Południowa – Serbia 0:3 (16:25, 23:25, 19:25)

Korea Południowa: Lee, Na, Kwak, Moon, Jin, Kim, Jeong (libero) oraz Kwak (libero), Hwang, Seo, Park

Serbia: Okolić, Katić, Mijailović, Atanasijević, Podrascanin, Kostić, Majstorović (libero)

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*