Liga Narodów, Francja: Wygrane Japonii i Francji

W trzecim i zarazem ostatnim dniu zmagań pierwszego tygodnia tegorocznej Ligi Narodów we francuskim mieście Rouen reprezentacja Japonii pokonała kadrę Iranu, a Francuzi wygrali w trzech partiach z Australijczykami.

Reprezentacja Japonii lepsza od kadry Iranu

Do niespodzianki doszło dzisiaj we Francji, gdzie Japończycy pokonali kadrę Iranu. Znakomity występ na swoim koncie zapisał Yuji Nishidy, który zdobył aż 21 punków, zapisał na swoim koncie 2 asy serwisowe i jeden blok. Po zwycięstwie w pierwszej partii Japończycy nadal utrzymywali dobry poziom gry. Końcówka drugiego seta była bardzo zacięta, mimo to wygrali ją siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni. W trzeciej odsłonie lepsi okazali się Irańczycy. W czwartej partii znakomicie grał Amir Ghafour, ale Japończycy zdołali go zatrzymać oraz wygrać tego seta 23:25, a całe spotkanie 1:3.

Iran – Japonia 1:3 (22:25, 28:30, 25:23, 23:25)

Francuzi górą w ostatnim starciu u siebie

Stephen Boyer to zdecydowany lider w dzisiejszym meczu reprezentacji Francji, siatkarz zdobył aż 18 punktów. Najlepszym zawodnikiem kadry Australii okazał się Lincoln Alexander Williams, który na swoim koncie zapisał 10 oczek. W dwóch pierwszych partiach zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Trzeci set okazał się być bardzo wyrównany, o czym świadczy jego końcówka. Tą partię zawodnicy rozgrywali bardzo długo, ale ostateczni lepsza okazała się reprezentacja Francji, która wygrała 36:34, a całe spotkanie 3:0.

Francja – Australia 3:0 (25:17, 25:20, 36:24)

Autor: Angelika Golubek