Liga Narodów, Chiny: Zwycięstwa Amerykanów i Chińczyków

W drugim dniu zmagań w Lidze Narodów w chińskiej miejscowości Ningbo reprezentacja USA po czterosetowym pojedynku pokonała Bułgarów, a gospodarze wygrali z Argentyńczykami.

Wygrana reprezentacji USA

Amerykanie pewnie wygrali pewnie pierwszą partię do 19. W drugim secie do gry włączyli się Rozalin Penchev oraz Wiktor Josifov, Bułgarzy po takim wsparciu wygrali tą osłonę spotkania. W trzecim secie świetnym atakami na środku popisywał się Maxwell Holt i to kadra USA zwyciężyła w tym secie 19:25. W czwartej partii toczyła się walka punkt za punkt, ale potem podopieczni Johna Sperawa wypracowali kilkupunktową przewagę, wygrali tego seta 20:25 i cieszyli się z ostatecznego zwycięstwa w tym spotkaniu.

Bułgaria – USA 1:3 (19:25, 25:22, 19:25, 20:25)

Bułgaria: G. Bratojev, Skrimov, Josifov, Uczikov, R. Penczev, Gocew, Salparov, Penczev, V. Bratojev, Seganov, Iwanov

USA: K. Shoji, Jaeschke, Sander, Patch, Jendryk Li, Holt, E. Shoji, Seif, Averill

Gospodarze lepsi od kadry Argentyny

Faworytami spotkania Chiny – Argentyna byli zawodnicy z Ameryki Południowej, jednak to gospodarze okazali się w nim lepsi, czym zachwycili swoją publiczność. Chińczycy pewnie grali w całym meczu i odnieśli w nim zwycięstwo w trzech partiach.

Chiny – Argentyna 3:0 (25:22, 25:21, 25:18)

Chiny: Miao, Liu, Chen, Du, Rao, Ji, Tong, Zuyuan

Argentyna: Cavanna, Lopez, Crer, Palacios, Loser, Ramos, Massimino, Lima, Sanchez, Sanchez, Gallego, Danani

Autor: Angelika Golubek