Liga Narodów, Brazylia: Zwycięstwa reprezentacji Stanów Zjednoczonych i Brazylii

W pierwszym dniu drugiego tygodnia zmagań w tegorocznej Lidze Narodów w brazylijskiej miejscowości Goiania po pięciosetowej batalii Amerykanie pokonali Japończyków, a gospodarze do zwycięstwa z Koreańczykami potrzebowali trzech setów.

Trudne spotkanie reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Nikt nie spodziewał się, że tak potoczy się mecz reprezentacji USA i Japonii. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli siatkarze z Ameryki Północnej, jednak pierwsze dwie partie należały do azjatyckiej drużyny. Japończycy zaprzepaścili jednak swoją szansę za historyczne zwycięstwo z Amerykanami, nie wygrali bowiem z nimi żadnego spotkania od 1993 roku. Zawodnicy z Azji po zwycięstwie w pierwszej partii, w drugiej grali jeszcze lepiej, a ich rywale popełniali dużo błędów. Filar reprezentacji USA, Matthew Anderson także nie pokazał się najlepiej w tym spotkaniu. Dopiero gdy na boisko weszli rezerwowi gra faworytów znacznie się poprawiła i kolejne trzy sety należały właśnie do nich. Amerykanie nie raz już odwracali losy spotkań, tak było i dziś, przegrywali już 0:2, by wygrać ostatecznie 3:2.

Japonia – USA 2:3 (25:23, 25:13, 18:25, 20:25, 10:15)

Japonia: Fukuzawa, Ri, Nishida, Yanagida, Yamauchi, Fujii, Koga, Otake, Sekita, Takahashi, Asano

Stany Zjednoczone: Anderson, Smith, Jendryk, DeFalco, Russell, Christenson, Shoji E., Shoji K., Patch, Jaeschke, Averill

Zwycięstwo gospodarzy

Drugie spotkanie w Brazylii przebiegło bez niespodzianek. Gospodarze pewnie pokonali Koreańczyków w trzech partiach. Dwóch zawodników gospodarzy spisywało się dzisiaj znakomicie w ataku i obaj zdobyli po 12 punktów, byli nimi Isac Santos oraz Eder Carbonera. Najlepiej punktów w kadrze Korei zdobył natomiast Kyumin Kim.

Brazylia – Korea Południowa 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

Brazylia: Guerra, Santos, Carbonera, Fonteles, Leonardo, Arjona, Endres

Korea Południowa: Jae-Duck, Kwang-In, Kyumin, Jae-Hwi, Jiseok, Min-Gyu, Minsu, Sung-Min, Taekeui, Seung-Suk, Hui-Chae, Sang-Ha.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*