Liga Narodów, Brazylia: Japonia i Brazylia zwyciężają po tie-breakach

W trzecim dniu zmagań drugiego tygodnia Ligi Narodów w brazylijskim mieście Goiania po wyrównanym pięciosetowym pojedynku Japończycy pokonali siatkarzy z Korei Południowej, również gospodarze turnieju do zwycięstwa nad kadrą Stanów Zjednoczonych potrzebowali tie-breaka.

Japończycy lepsi od Koreańczyków

Tatsuya Fukuzawa okazał się niezawodny i dzisiaj znowu rozegrał bardzo dobre spotkanie, głównie dzięki jego grze Japończykom udało się „wrócić” i wygrać spotkanie. Bohater meczu zdobył aż 19 punktów,  w tym sześć w tie-breaku. Japonia ma na swoim koncie obecnie 3 wygrane i 3 przegrane spotkania. Drużyna z Korei Południowej niestety nie wygrała jeszcze żadnego pojedynku.

Korea Południowa – Japonia 2:3 (29:27, 19:25, 25:16, 26:28, 12:15)

Korea Południowa: Sung-Min, Kwang-In, Jiseok, Kyumin, Min-Gyu, Jae-Hwi, MinsuSeung-Suk, Sang-Ha, Jae-Duck, Taekeui, Gyeong-Bok, Dong-Hyuk

Japonia: Fukuzawa, Nishida, Ri, Yanagida, Yamauchi, Fujii, Tsuiki, Otake, Takanashi, Asano, Sekita, Takano, Koga

Gospodarze zwyciężają po tie-breaku

Brazylijczycy po czterech trudnych partiach i zaciętym tie-breaku pokonali jak dotąd niepokonanych Amerykanów. Bardzo dobrze zagrali dziś Matthew Anderson i Aaron Rusell, to własnie oni pociągnęli drużynę Stanów Zjednoczonych do zwycięstw w dwóch pierwszych setach. W trzeciej odsłonie po stronie zawodników z Ameryki Północnej pojawiło się wiele błędów co wykorzystali gospodarze. Czwarta partia także należała do reprezentacji Brazylii. Tie-break był bardzo zacięty i przyniósł wiele emocji, jednak i w nim lepsi okazali się Canarinhos.

Brazylia – USA 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:19, 20:18)

Brazylia: Rezende, Wallace, Fonteles, Souza, Lucas, Silva, Murilo, Isac, William, Ferreira, Evandro, Eder

Stany Zjednoczone: Anderson, Russell, Jendryk, Christenson, Holt, Jaeschke, Watten, Averill, Smith, K. Shoji, E. Shoji

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*