Liga Narodów 2020 odwołana

Z powodu epidemii koronawirusa Liga Narodów miała zostać przesunięta na czas po igrzyskach olimpijskich. Jednakże wraz z rozwojem wydarzeń także i sama olimpiada została odłożona na przyszły rok. 

FIVB podjęło decyzję o odwołaniu Ligi Narodów w 2020 roku. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, a także ma umożliwić ligom swobodne rozpoczęcie sezonu 2020/2021. Początkowo zastanawiano się, w jakiej formie można by było przeprowadzić te imprezę, by była ona dla wszystkich bezpieczna. Padały nawet luźne propozycje, które ograniczałyby listę państw gospodarzy. Ostatecznie odrzucono ten pomysł.

Wobec postępującej pandemii COVID-19 podjęto decyzję o całkowitym odwołaniu tegorocznej edycji VNL. Wzięto pod uwagę fakt, że w kilku krajach, które miałyby być gospodarzami turniejów, nadal jest ogromny odsetek nowych zachorowań, jak również i zgonów. Federacje zostały już poinformowane o konieczności odwołania Ligi Narodów. Zaplanowane zostały już także spotkania, mające na celu omówienie szczegółów przyszłorocznej edycji. Wiadomo  już jednak na pewno, że VNL odbędzie się jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2021, które mają się odbyć się od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. Cel dla reprezentacji również pozostanie bez zmian. Będzie to świetna okazja na bezpośrednie sprawdzenie się przed olimpiadą i ostanie szlify. 

Pierwotnie w Polsce miały odbyć się aż trzy turnieje, dwa mężczyzn oraz jeden kobiet. Siatkarze mieli rozgrywać swoje spotkania w Krakowie 5-7 czerwca oraz w Łodzi 9-11 czerwca, siatkarki zaś 9-11 czerwca we Wrocławiu. Turniej finałowy zaplanowany został na początku lipca w chińskim Nankin dla kobiet oraz w Turynie dla mężczyzn.

Autor: Julia Białasik
Źródło: pzps.pl 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*