Liga Mistrzów: Zwycięstwa zespołów z Polski, Włoch i Rosji

W meczach rozegranych w ramach czwartej rundy Ligi Mistrzów nie było niespodzianek. Zwycięstwa odniosły Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Cucine Lube Civitanova oraz Fakieł Nowy Urengoj.

Zwycięstwo Cucine Lube Civitanova

Cucine Lube Civitanova pokonała Jihostroj Ceske Budejovice 3:1. Pierwszy set lepiej rozpoczął zespół z Czech, jednak pod koniec Cucine Lube zdołała wyjść na prowadzenie i wygrać 25:21. W drugiej partii zdecydowanie lepiej zagrali Mistrzowie Włoch, którzy utrzymuali wysoką przewagę nad przeciwnikami wygrali 25:19. Trzeci set był wyrównany i toczył się niemal punkt za punkt. Finalnie został rozegrany na korzyść Jihostroju 25:21. W czwartej odsłonie meczu Cucine Lube Civitanova nie dała najmniejszych szans przeciwnikom, wygrywając 25:19. W meczu zagrał polski środkowy, Mateusz Bieniek, który był obecny na parkiecie całe spotkanie. Polak zdobył 11 punktów (8 atakiem, 2 blokiem i 1 zagrywką).

Cucine Lube Civitanova – Jihistroj Ceske Budejovice 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:19)

Cucine Lube Civitanova: Kovar, D’hulst, Massari, Rychlicki, Simon, Bieniek, Balaso (libero) oraz Juantorena, Rezende, Massari (L)

Jihistroj Ceske Budejovice: Mach, Michalek, Fernandez-Echevarria, Todua, Fila, Sotola, Krystof (libero) oraz Krestan, Ondrovic, Zmrhal

Łatwa wygrana mistrzów Polski

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem 3:0 Knack Roeselare. Więcej o meczu przeczytacie TUTAJ

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Parodi, Toniutti, Semeniuk, Baroti, Smith, Rejno, Zatorski (l) oraz Łukasik, Grygiel

Knack Roeselare: Walsh, Tuerlinckx, Verhanneman, Jansen Vandoorn, Fragkos, Fasteland, Deroey (l) oraz Norman, Desmet, Depovere

Zacięty mecz Berlin Recycling Volley z Fakieł Nowy Urengoj

Fakieł Nowy Urengoj pokonał po pięciosetowym boju Berlin Recycling Volley. Pierwszy set lepiej rozegrał zespół z Niemiec, który wygrał 25:21. W drugiej partii zawodnicy Berlin Recycling od początku utrzymywali wysoką przewagę nad drużyną z Rosji, wygrywając 25:15. Trzecią odsłonę spotkania rozpoczęła wyrównana walka. W połowie Fakieł znacznie wyprzedził rywali i zakończył set na swoja korzyść 25:20. W czwartej partii od początku prowadził Fakieł Nowy Urengoj, który ostatecznie wygrał 25:22 i doprowadził do tie-breaka. Piątą odsłonę spotkania zwyciężył rosyjski zespół 15:10.

Berlin Recycling Volley – Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (25:21, 25:15, 20:25, 22:25, 10:15)

Berlin Recycling Volley: Jendryk, Reichert, Grankin, Tuia, Patch, Le Goff, Zenger (libero) oraz Ensing, Kessel, Pujol

Fakieł Nowy Urengoj: Gutsalyuk, Stulenkov, Kolodinskyi, Bogdan, Padar, Volkov, Shoji (libero) oraz Kolenkovski, Ananiev, Shipotko, Bezrukov, Kliuka, Kimerov

Źródło: cev.eu