Liga Mistrzów: Zwycięstwa faworytów oraz porażka jednego z polskich zespołów

Drugi dzień 5. kolejki Ligi Mistrzów okazał się szczęśliwy dla drużyn Fakiełu Novy Urengoy, Berlin Recycling Volleys, VC Greenyard Maaseik, Tours VB oraz Jastrzębskiego Węgla. Niestety z dalszą grą w europejskich pucharach prawdopodobnie pożegnała się VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

Grupa B: Pewne zwycięstwo Fakiełu Novy Urengoy

W pierwszym środowym meczu mierzyły się dwie rosyjskie drużyny. Fakieł już od początku meczu narzucił swoją grę Kuzbassowi Kamerovo. Podopieczni Camillo Placiego szybko wyszli na prowadzenie (8:3), a potem tylko je powiększali (16:9, 21:16). W końcówce pierwszego seta gracze z Kamerova odrobili kilka punktów (24:21), ale ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w premierowej partii.
Początek kolejnego seta był wyrównany (8:7), ale potem gracze z Novego Urengoyu uciekli na sześć punktów (16:10). Ich wysokie prowadzenie utrzymało się do końca seta, którego wygrali z przewagą dziewięciu punktów.
Trzecia partia zaczęła się źle dla gości, ponieważ przegrywali 0:8. Z biegiem seta gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę (16:7, 21:13), ale w końcówce drużyna Kuzbassu zaczęła odrabiać straty. Ostatecznie ekipa Fakieł wygrała seta 25:20 i całe spotkanie 3:0, a najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Denis Bogdan.

Fakieł Novy Urengoy – Kuzbass Kamerovo 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)

Fakieł Novy Urengoy: Gutsalyuk, Stulenkov, Kolodinsky, Bogdan, Padar, Volkov, Shoji (l) oraz Antipkin, Petrushov, Kimerov

Kuzbass Kamerovo: Podlesnykh, Kobzar, Sivozhelez, Pashytskyy, Shcherbakov, Glivenko, Kerminen (l) oraz Demakov, Karpukhov, Poletaev

Grupa B: Wygrany tie-break Berlin Recycling Volleys

Pierwszy set w Ljubljanie był prawie do końca wyrównany (6:8, 16:15). W końcówce, gospodarzom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (21:19) i wygrać premierową odsłonę do 22. W kolejnej partii, zawodnicy ACH Volley wyszli na pięciopunktowe prowadzenie już w połowie seta (16:11) i nie oddali go do końca wygrywając różnicą sześciu punktów. W trzeciej odsłonie role na boisku się odwróciły i to goście z Berlina szybko wyszli na prowadzenie (3:8), które udało im się utrzymać do zakończenia partii wygrywając do 16. Czwarty set miał podobny przebieg do pierwszego, ale tym razem to drużyna z Niemiec cieszyła się ze zwycięstwa (22:25) i tym samym doprowadziła do tie-breaka. W decydującej partii goście wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie już na początku (3:5) i udało im się je dowieść do końca, wygrywając 12:15. Najlepiej na boisku radził sobie jednak zawodnik ze Słowenii – Bozidar Vucicevic.

ACH Volley Ljubliana – Berlin Recycling Volleys 2:3 (25:22, 25:19, 16:25, 22:25, 12:15)

ACH Volley Ljubliana: Vucicevic, Pavlovic, Vilmanovic, Pokersnik, Videcnik, Kok, Dagostino (l) oraz Satler, Dirlic, Okroglic

Berlin Recycling Volleys: Jendryk, Grankin, Kessel, Tuia, Patch, Le Goff, Zenger (l) oraz Ensing, Klein, Reichert, Pujol

Grupa C: Awans Jastrzębskiego Węgla do następnej fazy Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel pokonał u siebie Zenit Kazań 3:1. Tym samym polska drużyna zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Więcej o tym meczu TUTAJ.

Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 3:1 (25:18, 30:28, 19:25, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Gladyr, Vigrass, Kampa, Fromm, Konarski, Fornal, Popiwczak (l) oraz Rusek, Bucki, Depowski

Zenit Kazań: Ngapeth, Sokołow, Michajłow, Wolwicz, Lichoszerstow, Butko, Gołubiew (l) oraz Woronkow, Surmaczewski, Kononow, Krotkow (l)

Grupa C: Zwycięstwo VC Greenyard Maaseik na własnym terenie

Pierwszy set w Maaseiku był do końca wyrównany (7:8, 15:16, 21:20). Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze (25:22). W kolejnym secie, drużyna z Ankary szybko wyszła na prowadzenie (4:8, 11:16), ale w końcówce doszło do wyrównania, a set był rozgrywany na przewagi. Nerwową grę lepiej wytrzymali goście, którzy wygrali 34:36. W trzecim secie gospodarze szybko wypracowali przewagę (8:3, 16:11, 21:17), którą utrzymali do końca seta. Ostatnia partia miał podobny przebieg do poprzedniej. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie (8:5), które potem tylko powiększali (16:10, 21:15). Ostatecznie mogli cieszyć się z wysoko wygranego seta (25:18) oraz ze zwycięstwa w całym meczu. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Robert Wojcik.

VC Greenyard Maaseik – Halkbank Ankara 3:1 (25:22, 34:36, 25:21, 25:18)

VC Greenyard Maaseik: Wojcik, Maan, Semeniuk, Thys, Zimmermann, Kvalen, Dronkers (l) oraz Folguera Estruga, Aganits,

Halkbank Ankara: Cam, Stern, Capkinoglu, Emet, Seganov, Bahov, Yesilbudak (l) oraz Gokgoz, Toy Bayram

Grupa D: Porażka VERVY Warszawa Orlen Paliwa z TOURS VB

Siatkarze ze stolicy po wygraniu z francuskim zespołem u siebie, musieli uznać wyższość przeciwnika na wyjeździe. VERVA przegrała 1:3 i ma już tylko matematyczne szanse na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Więcej o tym meczu TUTAJ.

Tours VB – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

Tours VB: Bartos, Tammemaa, Trinidad de Haro, Egleskalns, Teryomenko, Wounembaina, Rossard (l) oraz Jarman, Capet

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Brizard, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Tillie, Udrys, Wojtaszek (l) oraz Kowalczyk, Niemiec, Kopyść, Jaglarski, Król

Autor: Małgorzata Bieńkowska
Źródło: cev.eu